Polska wygrała z Belgią 1:0!

Przemek Trubalski
Do ostatniej minuty spotkania eliminacyjnego w Brukseli trwały emocje. Polska wygrała 1:0 po golu Radosława Matusiaka. Radosław Matusiak pokonuje bramkarza Belgii Stijna Stijnen'a i zdobywa bramkę w pierwszej ...

Do ostatniej minuty spotkania eliminacyjnego w Brukseli trwały emocje. Polska wygrała 1:0 po golu Radosława Matusiaka.

Radosław Matusiak pokonuje bramkarza Belgii Stijna Stijnen'a i zdobywa bramkę w pierwszej połowie meczu w eliminacjach piłkarskich ME Euro 2008. Zawodnik GKS Bełchatów trafił do siatki w 19. minucie spotkania w ramach eliminacji do Eruo 2008. W ostatnich minutach bardzo niebezpieczną sytuację pod polska bramką zażegnał Artur Boruc.

Belgia - Polska 0:1 (0:1)
Bramka - Matusiak (19 min.)
Żółte kartki: Geraerts, Vermaelen, Leonard, Simons, Goor - Sobolewski, Błaszczykowski.
Sędzia: Stuart Dougall (Szkocja). Widzów 40 000.

Belgia: Stijn Stijnen - Carl Hoefkens, Daniel Van Buyten, Thomas Vermaelen, Anthony Vanden Borre (46 min. - Stein Huysegems) - Philippe Leonard (80 min. - Gaby Mudingayi), Timmy Simons, Karel Geraerts, Bart Goor - Emile Mpenza, Kevin Vandenbergh (62 min. - Luigi Pieroni).

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki - Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka (79 min. - Rafał Murawski), Radosław Sobolewski, Euzebiusz Smolarek - Maciej Żurawski (62 min. - Łukasz Garguła), Radosław Matusiak (89 min. - Przemysław Kaźmierczak).