Polska uległa Serbii 72:77

Reprezentacja Polski wyjechała z Wrocławia do Łodzi z jedną porażką. Teraz biało-czerwoni mają już na koncie dwie i żeby liczyć na awans do dalszej fazy muszą wygrać ze Słowenią i Hiszpanią.

Polacy słabo weszli w mecz. W trzeciej minucie goście prowadzili już 7:0. Pierwsze kilka rzutów nasi obrońcy, Szubarga i Logan, spudłowali, ale trafiał Michał Ignerski i Polacy nawiązali walkę. Po kontrze najniższego na parkiecie Szubargi padł remis po 10. Po kolejne 9 punktów drużyny zdobywały na przemian i znów był remis. Kwarta zakończyła się wynikiem 22:23 dla Serbii.

Michał Ignerski radzi sobie na dystansie i pod koszem Serbów

W drugiej kwarcie oba zespoły początkowo postawiły na rzuty za trzy punkty i lepiej na tym wyszli goście. Przy prowadzeniu Serbów 26:32 Muli Katzurin wziął czas dla Polaków. Nie poprawiło to bardzo naszej gry. Równo grał Gortat walcząc pod koszami z zawodnikiem z NBA Nenadem Krsticem. Polska obrona na dystansie wygląda słabo, Serbowie mają dużo wolnych pozycji. Kwarta kończy się zwycięstwem gości 13:20 i w połowie meczu jest 36:43 dla przyjezdnych.

Trzecia kwarta to początkowo pogoń biało0czerwonych za Serbami, których po trafieniu spod kosza Gortata, udało się dojść na trzy punkty. Trafienia z dystansu znowu pozwoliły naszym rywalom powiększyć przewagę, która w 27 min. osiągnęła już 16 punktów. Na placu pojawili się rezerwowi Michał Chyliński, Krzysztof Roszyk, Szymon Szewczyk, dzięki którym zdobyliśmy 9 punktów z rzędu bez odpowiedzi rywali. Tuż przed końcem kwarty Uros Trikpović trafił trójkę i tablica pokazała wynik 53:62 dla gości.

Krzysztof Szubarga nie radził sobie z defensywą rywali

Ostatnią odsłonę Polacy zaczęli od mocnej obrony już na połowie rywala. Dzięki agresywnej walce i wzajemnej pomocy biało-czerwonym udało się odrobić straty do czterech oczek. Z poświęceniem grał Koszarek, Logan zaczął lepiej rzucać, al;e Serbowie byli konsekwentni i nie pozwolili naszym się dogonić. Ostatnie wejście Koszarka nie miało już większego znaczenia. bo przegraliśmy 72:77.

Maciej Lampe rozegrał bardzo słabe spotkanie

Najlepsi wśród Polaków: Michał Ignerski (13 pkt., 5 zb.), David Logan (10 pkt., 6 as.), Marcin Gortat (16 pkt., 9 zb.), Łukasz Koszarek (16 pkt., 4 as., 3 przech.).

Wyróżniający się goście:: Milenko Tepic (11 pkt., 3 as.), Milos Teodosic (13 pkt., 4 as.), Nenad Krstic (18 pkt., 8 zb.), Novica Velickovic (10 pkt., 7 zb.) Uros Tripkovic (12 pkt.).

Więcej na temat EuroBasketu i koszykówki w EuroBasket 2009 - serwis specjalny.