Polska Szwajcaria 2:2. Zdjęcia Z Meczu We Wrocławiu [Wideo]

We wtorek, 18 listopada, reprezentacja Polski gra ze Szwajcarią ...
We wtorek, 18 listopada, reprezentacja Polski gra ze Szwajcarią ... Marek Wilczyński
We wtorek, 18 listopada, reprezentacja Polski zagrała ze Szwajcarią w meczu towarzyskim. Zobacz zdjęcia z meczu Polska-Szwajcaria we Wrocławiu.

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu zasiadło ponad 40 tys. widzów, którzy byli świadkami dobrego widowiska. Polska zremisowała ze Szwajcarią 2:2 po bramkach Artura Jędrzejczyka i Arkadiusza Milika. Dla gości trafiali Josip Drmic i Fabian Frei.

Czytaj: Polska - Szwajcaria we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia z treningu biało-czerwonych [zdjęcia]

Do przerwy Polacy przegrywają 0:1, choć stworzyli więcej okazji do strzelenia bramki. Już w pierwszej akcji meczu znakomitą szansę miał Piotr Zieliński po odegraniu Roberta Lewandowskiego stanął oko w oko z Romanem Buerkim. Golkiper Szwajcarów tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem, gdy przelatywała obok lewego słupka.

Pierwszą bramkę zdobyli jednak Szwajcarzy. Josip Drmic celnym strzałem zakończył kontrę Helwetów, co jednak nie ostudziło zapdędów biało-czerwonych. Polacy starali się konstruować akcje atakiem pozycyjnym, ale za każdym razem brakowało dokładnego wykończenia. Bardzo aktywny był Michał Kucharczyk, wspierał go również Paweł Olkowski, ale ten drugi popełniał sporo błędów i pod bramką rywala nie potrafił dojrzeć lepiej ustawionych partnerów. W 17 minucie dwójkową akcję z Arturem Jędrzejczykiem przeprowadził Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych rozegrał piłkę na jeden kontakt, ale w decydującym momencie musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego Buerkiego. Golkiper gości kolejną świetną interwencją popisał się w 24 minucie, gdy po płaskim strzale Piotra Zielińskiego sparował futbolówkę na długi słupek. W kolejnych minutach nadal dominowali Polacy, ale nadal brakowało wykończenia. W 40 minucie mogli podwyższyć wynik po katastrofalnym błędzie słabo grającego Thiago Cionka. Boruc już leżał na ziemi, ale strzał Drmicia z linii bramkowej wybił Glik. Kilka sekund później Boruc przepiękną robinsonadą zapobiegł utracie drugiej bramki. Gdy wydawało się, że Polacy zejdą do szatni z opuszczonymi głowami po rzucie rożnym wyrównał Artur Jędrzejczyk. Obrońca reprezentacji Polski strzałem głową wykończył precyzjne dośrodkowanie Macieja Rybusa.

Zobacz zdjęcia z meczu Polska - Szwajcaria

Na samym początku drugiej połowy doskonałej okazji do strzelenia gola znów nie wykorzystał Lewandowski. Jednak kapitana reprezentacji Polski wyręczył w 61 minucie Arkadiusz Milik, który fantastycznym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Szwajcarów. Chwilę później napastnika Bayernu Monachium zmienił Sebastian Mila. Pomocnik Śląska Wrocław przejął od Lewandowskiego opaskę kapitańską przy aplauzie publiczności. W kolejnych minutach obaj trenerzy przeprowadzili po kilka zmian, co wpłynęło na przebieg gry.

Ataki zarówno jednej jak i drugiej drużyny były rwane i bez większego polotu. Więcej zagrożenia stwarzano po indywidualnych akcjach. W 76 minucie, Rybus pociągnął prawą stroną, ograł rywala, zszedł do środka pola karnego i trafił w słupek. W 83 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Michał Żyro. Piłkarz Legii Warszawa pociągnął rywala za koszulkę na środku boiska próbując naprawić swój błąd. W 87 minucie pomocnik FC Basel Fabian Frei wyrównał po plasowanym strzale po ziemi z 18 metrów. Stojący w bramce Łukasz Fabiański był bez szans.

Podopieczni Nawałki rozegrali dobre spotkanie. Bardzo dobrze zaprezentowali się Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk, Grzegorz Krychowiak czy Robert Lewandowski, który znów harował na całej szerokości boiska, ale zmarnował kilka dogodnych sytuacji. Z drugiej strony swojej szansy na stałe miejsce w składzie nie wykorzystali Thiago Cionek, Michał Żyro, Paweł Olkowski czy Łukasz Teodorczyk.

To był ostatni mecz Polaków w tym roku. Na kolejny musimy czekać do 29 marca, gdy zagramy w Dublinie z Irlandią w ramach eliminacji EURO 2016.

Polska - Szwajcaria 2:2 (1:1)

**0:1 - Josip Drmić 4 minuta
1:1 - Artur Jędrzejczyk 46 minuta
2:1 - Arkadiusz Milik 61 minuta
2:2 - Fabian Frei 87 minuta

Składy obu zespołów:
**Polska: Artur Boruc (46' Łukasz Fabiański) - Paweł Olkowski, Kamil Glik, Thiago Rangel Cionek, Artur Jędrzejczyk (52' Łukasz Broź), Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak (68' Łukasz Teodorczyk), Maciej Rybus, Piotr Zieliński (46' Arkadiusz Milik), Michał Kucharczyk (52' Michał Żyro), Robert Lewandowski (63' Sebastian Mila).

Szwajcaria: Roman Burki - Michael Lang, Fabian Schaer, Steve von Bergen, Francois Moubandje, Gelson Fernandes (62' Fabian Frei), Gokhan Inler (46' Valon Behrami), Pajtim Kasami (68' Haris Seferović), Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker (62' Admir Mehmedi), Josip Drmić (77' Marco Schoenbaecher).

Widzów: 40 133