Polska - Dominikana 1:3

Michał Skrzywanek
Niestety czar wrocławskiego kotła, Hali Ludowej, nie pomógł polskim siatkarkom w zwycięstwie nad drużyną Dominikany.

Dziś w Hali Ludowej odbył sie pierwszy mecz turnieju piłki siatkowej kobiet w ramach Grand Prix FIBA. Pomimo niewielu miejsc, w których można było dostać bilety wiernym polskim kibicom udało się zapełnić prawie dwie trzecie Hali, a doping towarzyszył naszym zawodniczkom od początku do końca.

Polki grające drugim składem, bez takich zawodniczek jak Skowrońska, Glinka, Podolec i Liktoras od początku zaczęły słabo. Już po paru minutach Dominikanki odskoczyły naszym zawodniczkom na cztery punkty. Polkom udało sie jeszcze nawiązać walkę w końcówce seta, ale mobilizacja naszych przeciwniczek i ich świetna gra w zagrywce spowodowały, że pierwszy set zakończył się wynikiem 25:22 dla Dominikany.

W drugiej części zmotywowane przez trenera Marco Bonittę i gorący doping wrocławskich kibiców Polki poprawiły swoją grę w bloku i łatwo ograły do dziewiętnastu Dominikanki. Niestety radość, która udzieliła sie wszystkim po zwycięskim secie została szybko przygaszona przez nasze przeciwniczki, które w końcówce odskoczyły aż na osiem punktów. Podobnie nic nie zmieniło się w czwartym, ostatnim secie, w którym pomimo chóralnego, nieprzerwanego dopingu kibiców, Dominikanki łatwo ograły Polki i zwyciężyły 25:20.
Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Dominikany.