Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 [wideo]

Kolejny wieczór siatkarski w Hali Stulecia również okazał się szczęśliwy dla miłośników polskiej siatkówki. Nasza reprezentacja znów pokonała Wenezuelczyków.

Po łatwej wygranej nad Wenezuelą 3 lipca w kolejny wieczór nie było już tak prosto. Goście zaprezentowali się o niebo lepiej, otwierając spotkanie na swoją korzyść. Na szczęście trzy kolejne sety wygrali już biało-czerwoni.

Na początku spotkania to przyjezdni dyktowali warunki. Dobrze zagrywał kapitan gości, Andy Rojas. Wenezuela prowadziła 3:0, kiedy przebudzili się Polacy. Na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z dwupunktową stratą. Set był bardzo wyrównany, padł remis po 18, ale po długiej walce biało-czerwoni ulegli gościom 29:27.

W drugiej odsłonie Polacy zmobilizowali się i prowadzili już 5:0. Przez cały set kontrolowali grę i dali się zbliżyć Wenezuelczykom najwyżej na cztery punkty. Polacy łatwo wygrali tę część meczu 25:14.

Kolejna partia była bardzo wyrównana, prowadzenie zmieniało sie, lekką przewagę początkowo mieli goście. Przy stanie po 21 Zbigniew Bartman zdobył asa serwisowego, Wenezuelczycy zdekoncentrowali się i do końca tej odsłony punktowali tylko biało-czerwoni.

Ostatni set również układał się pod dyktando Polaków. Na pierwszą przerwę techniczną biało-czerwoni schodzili przy prowadzeniu 8:6. Potem Wenezuelczycy zerwali się do ataku i zaczęli odrabiać straty. Dobrze w bloku prezentował się Marcin Możdżonek, rozbijając ataki przeciwników. Sędziowie podjęli za to dwie kontrowersyjne decyzje przyznając punkty gościom. Po obu zdarzeniach punktowali Polacy, w imię zasady : "Oliwa sprawiedliwa". Mecz zakończył podręcznikowym atakiem Bartman. Seta wygraliśmy 25:22. MVP meczu został wybrany Marcin Możdżonek.