Połówka wystarczyła

Michał Lizak
Davidowi Loganowi niestraszny żaden rywal - nawet potężny środkowy Michael Andersen  Fot. Janusz Wójtowicz
Davidowi Loganowi niestraszny żaden rywal - nawet potężny środkowy Michael Andersen Fot. Janusz Wójtowicz
PGE Turów- Energa Czarni Słupsk 79:68 Igor Griszczuk zadowolony, choć pokonany W meczach z udziałem koszykarzy wicemistrza Polski to ostatnio standard - połowa meczu na pełnych obrotach wystarcza zwykle do ...

PGE Turów- Energa Czarni Słupsk 79:68
Igor Griszczuk zadowolony, choć pokonany

W meczach z udziałem koszykarzy wicemistrza Polski to ostatnio standard - połowa meczu na pełnych obrotach wystarcza zwykle do odniesienia zwycięstwa.
W sobotę było dokładnie odwrotnie - to pierwsza połowa należała do gospodarzy, a w drugiej podopieczni trenera Saso Filipovskiego skrupulatnie pilnowali bezpiecznego prowadzenia. Tak naprawdę gospodarze ani przez moment nie byli zagrożeni i wygrali bardzo pewnie.
W czwartej kwarcie goście zerwali się jeszcze do odrabiania strat, ale nawet kilka celnych rzutów z dystansu nie mogło odmienić ich sytuacji. Gdy PGE Turów prowadził już 77:61, stało się jasne, że tego meczu już nie przegra.
- Mamy ostatnio spory problem z utrzymaniem odpowiedniego poziomu gry przez całe spotkanie. Albo musimy odrabiać straty, albo po zbudowaniu przewagi pozwalamy rywalom niebezpiecznie zmniejszyć dystans. Mam nadzieje, że uda się to wyeliminować. Najważniejsze, że wygrywamy, bo w lidze punkty są najistotniejsze - mówił po meczu Thomas Kelati.
Nieoczekiwanie porażka nie popsuła humoru trenerowi gości - Igorowi Griszczukowi, który nawet chwalił swoich podopiecznych. Zagraliśmy dobry mecz, ale przy tak dużej ilości strat po prostu nie da się wygrać - mówił szkoleniowiec Czarnych.

24 mecze
z choć jednym celnym rzutem za 3 pkt. - taką serię miał Logan. W sobotę nie trafił żadnej z trzech trójek.

Na koszykarskich parkietach

I LIGA MĘŻCZYZN
Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowrocław 50:74, Mispol Żubry Białystok - Resovia Rzeszów 69:77, Siarka Tarnobrzeg - MKKS Rybnik 61:70, Stal Stalowa Wola - Tarnovia 4 YOU 83:77, Big Star Tychy - Prokom Trefl II Sopot 92:68, Start AZS - Sokół Łańcut 69:87, Politechnika Poznań - BT Wózki Pruszków 78:69, Znicz Jarosław - Wiecko-Zastal Zielona Góra 96:67.

II LIGA MĘŻCZYZN
AZS PO Opole - Sudety Jelenia Góra 67:68 Spójnia Stargard - UKKS Leszno 2000 84:61 AZS Poznań - Pogoń Prudnik 89:98 VB Leasing Siechnice - MKKS Zabrze 84:78, Doral Nysa Kłodzko - Śląsk II Wrocław 89:69, Olimpia Legnica - AZS Szczecin 0:20 (v.o.)