Pół to za mało - I liga koszykarzy Górnik Wałbrzych - Znicz Jarosław 74:79

Twardej walki pod koszami w Wałbrzychu nie brakowało.  FOT. DARIUSZ GDESZ
Twardej walki pod koszami w Wałbrzychu nie brakowało. FOT. DARIUSZ GDESZ
Świetna pierwsza połowa – katastrofa w drugiej i w konsekwencji porażka, która na pewno nie powinna się zdarzyć Gdy w przerwie Górnik prowadził różnicą 12 punktów (45:33), a do tego rozgrywał naprawdę ...

Świetna pierwsza połowa – katastrofa w drugiej i w konsekwencji porażka,
która na pewno nie powinna się zdarzyć

Gdy w przerwie Górnik prowadził różnicą 12 punktów (45:33), a do tego rozgrywał naprawdę dobre spotkanie, trudno było przypuszczać, że to goście będą ostatecznie cieszyli się z wygranej. – To była najlepsza połówka w naszym wykonaniu w tym sezonie. Co z tego, skoro w drugiej straciliśmy wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy – podsumował trener Andrzej Adamek.
Dlaczego zespół przeszedł w przerwie taką dziwną metamorfozę? – Chyba wyszliśmy za bardzo uspokojeni. Wydawało się, że jest już po meczu. I zostaliśmy za to ukarani – mówi trener Górnika.
Koszykarze z Jarosławia szybko odrobili znaczną część strat, a w końcówce dobili gospodarzy. – Długo udawało nam się dobrze bronić przeciwko rzutom rywali za trzy punkty. Dopiero w samej końcówce trafili 4 trójki. W ostanich 5 minutach zdobyli 17 punktów i zapewnili sobie końcowe zwycięstwo – przyznał Adamek.

Tym samym powtórzył się scenariusz sprzed roku, gdy Jarosław wygrał wyjazdowe spotkanie w Wałbrzychu. Oby powtórzyła się także jego druga część – w rewanżu lepsi byli bowiem gracze Górnika. •

Górnik: Kałowski 13 (3), Stokłosa 13 (3), Nowicki 12, Doliński 12, Dymarski 9,
Salamonik 5, Glapiński 4, Sterenga 4, Kowalski 2, Neumayer 0, Siczek 0.
Znicz: Łuszczewski 21 (1), Fortuna 13 (3), Majewski 12 (1), Kordas 8 (2),
Sikora 7 (1), Kowalenko 7 (1),
Przewrocki 5, Szczotka 4, Mikołajko 2.

W pozostałych spotkaniach I ligi
Basket Kwidzyn – Legion Legionowo 81:73, Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 59:89, Siarka Tarnobrzeg – Kager Gdynia 60:62, Spójnia Stargard Szczeciński – Iskra Częstochowa 88:96, Sokół Jarosław – CKS Czeladź 87:84, AZS Radom – Zastal Zielona Góra 58:77, Team Polska – Pyra Poznań 116:107

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia