Pogrom mrówek

Paweł Pluta
WROCŁAW W 2. kolejce I ligi piłkarki nożne AZS-u Wrocław rozgromiły zespół Oriona Mrówka Płużnica 14:0. Hat-tricka ustrzeliła Patrycja Pożerska, która w sumie zdobyła cztery gole.

Drużyna przyjezdnych występowała w ubiegłym sezonie pod nazwą Zryw Książki. Na inaugurację I ligi sezonu 2002/03, piłkarki z Kujaw nie zagrały z Wartą Poznań, bowiem klub nie miał sponsora. Na szczęście znalazł się dobroczyńca i zespół pod nową, oryginalną nazwą przystąpił do pojedynku z mistrzyniami Polski.
W jedenastce AZS-u zabrakło Katarzyny Stochaj, która ma nogę w gipsie i będzie pauzować ok. dwóch tygodni. Do 10 minuty pojedynku z Orionem wydawało się, że wrocławiankom będzie trudno sforsować obronę gości. Jednak worek z bramkami rozwiązała w 11 min. Marta Otrębska. Po przerwie popis strzelecki dała Patrycja Pożerska. Reprezentantka Polski w ciągu dwunastu minut ustrzeliła hat-tricka. Za tydzień wrocławianki zagrają w Warszawie z Saveną.