Pod kreską

Michał Lizak, Robert Zapora
Od 7 minuty meczu z Wisłą w Krakowie polkowiczanki musiały sobie radzić bez kontuzjowanej Edyty Koryzny. fot. wojtek wilczyñski
Ekstraklasa kobiet Wisła – CCC 76:66, AZS KK – AZS Poznań 59:70 Polkowiczanki długo walczyły w Krakowie z Wisłą, ale poległy w końcówce.

Ekstraklasa kobiet Wisła – CCC 76:66, AZS KK – AZS Poznań 59:70

Polkowiczanki długo walczyły w Krakowie z Wisłą, ale poległy w końcówce.
AZS KK przegrał ważny pojedynek przed własną publicznością, komplikując swoją sytuację w walce o utrzymanie się w ekstraklasie

Wisła była faworytem spotkania z polkowiczankami – w tym sezonie ekipa z Krakowa we własnej hali nie przegrała ani jednego spotkania. Tymczasem początek meczu ułożył się zdecydowanie pod dyktando świetnie dysponowanych zawodniczek CCC, które w 14 minucie prowadziły nawet różnicą 15 punktów. – Wszystko świetnie wyglądało, ale najpierw straciliśmy Edytę Koryznę, która naciągnęła mięsień dwugłowy uda, a potem fatalnie rozegraliśmy ostatnie 5 minut pierwszej połowy, które przegraliśmy aż siedemnastoma punktami. Szkoda, bo Wisła była wczoraj do ogrania. Choć przegrać w Krakowie dziesięcioma punktami to na pewno nie wstyd – podsumował spotkanie II trener polkowiczanek, Wojciech Spisacki. W końcówce o wygranej gospodyń przesądziła zdecydowanie dłuższa walka rezerwowych.
Przyjezdne wyłączyły z gry liderkę jeleniogórzanek Katarzynę Dulnik, która była pieczołowicie pilnowana od pierwszej do ostatniej minuty. Na początku ostatniej kwarty dobrze grająca Natalia Małaszewska zdobyła 6 punktów z rzędu i akademiczki objęły prowadzenie 48:47. To jednak wszystko, na co było je stać tego wieczoru. W końcówce poznanianki bezlitośnie obnażyły błędy miejscowych i zainkasowały 2 punkty za zwycięstwo. – Szkoda tych punktów. Już myślimy o meczach o utrzymanie z ŁKS-em Łódź – powiedział Rafał Sroka. – Będzie bardzo ciężko, ale powalczymy. •