Wybierz region

Wybierz miasto

  Zawody w Parku Rowerowym Czarna Góra

  4Miejsce 5326 głosów Zawody w Parku Rowerowym Czarna Góra

  Stowarzyszenie „Park Rowerowy” powstało w 2008r. z inicjatywy zapalonych rowerzystów, którzy postanowili zbudować pierwszy w Polsce profesjonalny park rowerowy. Pierwsza trasa downhill’owa na Czarnej Górze powstała w 2008r. Niemalże od razu miejsce to okrzyknięte zostało najbardziej wymagającą górą w Polsce. Obecnie rowerzyści mogą wybierać z 3 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Obok trasy „pucharowej”, uznanej przez prasę branżową i światek rowerowy za najbardziej wymagającą i najtrudniejszą w Polsce, dostępne są trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych rowerzystów.

  Mamy w planach budowę kolejnych tras, nie tylko dla amatorów zjazdów. Chcielibyśmy, żeby Park Rowerowy stanowił ośrodek kolarstwa górskiego przystosowany do uprawiania kolarstwa ekstremalnego, zwanego również grawitacyjnym (downhill, freeride) oraz innych dyscyplin rowerowych (cross-country, all mountain, enduro, trial).
  Z roku na rok miejsce staje się coraz bardziej popularne. Do Parku Rowerowego przyjeżdżają rowerzyści z całej Polski, w tym czołówka polskiej sceny downhill’owej. Stałymi bywalcami na Czarnej Górze są również zawodnicy z Czech, którzy uważają nasze trasy za doskonałe miejsce do treningów. Sąsiedzi zza południowej granicy ścigają się także w organizowanych przez „Park Rowerowy” zawodach.
  Dotychczas udało nam się zrealizować:
  Zawody w zjeździe MTB (Downhill)
  - 2008: Puchar Prezesa Czarnej Góry #1
  - 2009: Puchar Polski DH, Puchar Prezesa Czarnej Góry #2
  - 2010: Snow Bike Slalom (wyjątkowe zawody na śniegu), Pucharu Polski DH oraz Mistrzostwa Polski DH
  - 2011: Puchar Polski DH #3 i Puchar Prezesa #3,
  - 2012: Puchar Polski DH #3 oraz Puchar Prezesa #4,
  - 2013: Mistrzostwa Polski DH, I Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląskie w Downhillu memoriał Jędrka Cegielskiego
  - 2014 Puchar Polski DH #4

  Ostatnie plebiscyty

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Plebiscyt wygrany przez

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »