Wybierz region

Wybierz miasto

  Szlachta na Śląsku w Muzeum Miedzi w Legnicy

  3Miejsce 6423 głosów Szlachta na Śląsku w Muzeum Miedzi w Legnicy

  Zamierzeniem tego przedsięwzięcia jest zilustrowanie jednego z ważniejszych tematów wspólnej historii oraz przybliżenie współczesnemu odbiorcy znaczenia warstw wyższych w śląskiej społeczności od średniowiecza do połowy XVIII w. Legnicka wystawa prezentuje historię najważniejszych śląskich rodów książęcych i szlacheckich, dworską kulturę i obyczaje.

  Na ekspozycji Muzeum Miedzi w Legnicy znalazły się zabytki i pamiątki związane ze śląskimi rodami szlacheckimi unikatowe grafiki, medale, monety, stare dokumenty z rodzinnych archiwów, cenne rękopisy i starodruki z zamkowych bibliotek, broń, szkło, meble i stroje pochodzące z licznych muzeów, kolekcji i kościołów, niekiedy pierwszy raz udostępniane zwiedzającym.

  Integralną częścią ekspozycji są ponadto prezentacje multimedialne i projekcje audiowizualne, wzbogacające wątki i tematy prezentowane na wystawie.

  Ostatnie plebiscyty

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt wygrany przez

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »