MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Piwo dla ochłody w ciepłe, letnie dni. Ale nie wszędzie. Gdzie można legalnie wypić na świeżym powietrzu we Wrocławiu?

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Jakub Mielcarz
Jakub Mielcarz
Małgorzata Genca / Polska Press
Spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest całkowicie zakazane i kontrolowane przez policję. A za nieprzestrzeganie tego zakazu należy liczyć się konsekwencjami. Jednak we Wrocławiu jest parę miejsc, gdzie za napicie się piwa pod chmurką mandatu nie odstaniemy. Zostały wyłączone spod zakazu przez radnych miejskich Wrocławia. Gdzie można bezpiecznie napić się piwa na świeżym powietrzu?

W Polsce obowiązuje jasne prawo, które zabrania spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Dotyczy to przestrzeni takich jak parki, galerie handlowe, osiedlowe ławeczki, a nawet podwórka kamienic oraz wnętrza teatrów czy kin. Naruszenie tych przepisów wiąże się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego.

Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym jest traktowane jako wykroczenie, za które grozi grzywna. Standardowo, za picie alkoholu w miejscu publicznym można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 złotych, który należy uiścić w ciągu 7 dni od daty jego wystawienia. W sytuacji odmowy przyjęcia mandatu, sprawa trafia do sądu. Co więcej, za samo usiłowanie spożycia alkoholu w miejscu publicznym, na przykład trzymanie w ręce butelki czy próbę jej otwarcia, grozi mandat w wysokości 50 złotych.

Wyjątki we Wrocławiu – gdzie można pić bez obaw?

We Wrocławiu, dzięki uchwałom Rady Miejskiej z lipca 2018 roku, istnieją wyjątkowe miejsca, gdzie spożywanie alkoholu na łonie natury nie kończy się mandatem. Te wyjątkowe enklawy to przede wszystkim wyspa i park, które zostały wyłączone spod ogólnego zakazu.

Mimo możliwości cieszenia się wolnością, warto pamiętać o zachowaniu umiaru. Nadmierne spożywanie alkoholu, nawet w wyznaczonych do tego miejscach, może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Może to być na przykład zabranie na izbę wytrzeźwień lub mandat za zakłócanie porządku publicznego, stworzenie zagrożenia pożarowego lub śmiecenie.

We Wrocławiu legalnie napić się można:

  • - w Parku Wschodnim
  • - w Lesie Rędzińskim
  • - w Lesie Osobowickim
  • - na Wyspie Słodowej
  • - w Parku Sołtysowickim
  • - w Parku Tysiąclecia

Wrocław pokazuje, że z odpowiednimi regulacjami, można znaleźć złoty środek między przestrzeganiem prawa a swobodą mieszkańców i turystów. Wyjątkowe miejsca, gdzie spożywanie alkoholu jest dozwolone, to dowód na to, że miasto potrafi dostosować przepisy do potrzeb społecznych, jednocześnie dbając o porządek i bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że wolność ta wiąże się z odpowiedzialnością i powinniśmy korzystać z niej z umiarem.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Piwo dla ochłody w ciepłe, letnie dni. Ale nie wszędzie. Gdzie można legalnie wypić na świeżym powietrzu we Wrocławiu? - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto