Piłkarze III-ligowego Górnika Wałbrzych zremisowali u siebie 1:1 z Foto-Higieną Błyskawicą Gać

Paweł Gołębiowski
Górnik Wałbrzych ma za sobą pierwszy pojedynek III ligi na wiosnę. Wałbrzyszanie zremisowali u siebie 1:1 z Foto-Higieną Błyskawicą Gać.

Górnik Wałbrzych wrócił do ligowej gry. Ma za sobą pierwszy pojedynek III ligi na wiosnę, u siebie z Foto-Higieną Błyskawicą Gać, zremisowany 1:1. Mecz z zespołem z Gaci rozgrywany był bez udziału publiczności, na bocznym boisku, ze sztuczną murawą, przy ulicy Ratuszowej. Główna płyta stadionu po roztopach nie nadawała się bowiem jeszcze do gry.
Czy to sztuczna, śliska murawa, czy może wielka chęć odniesienia zwycięstwa na inaugurację rundy, spowodowały, że Górnik grał jakby trochę usztywniony. Wałbrzyszanom brakowało polotu i po wyrównanej, ale bezbarwnej, pierwszej połowie remisowali z ekipą z Gaci 0:0. Po zmianie stron gospodarze zaczęli przeważać. Pod bramką gości było coraz groźniej. W 55. minucie bramkarz Foto-Higieny, Marcin Mazur, dobrze obronił strzał Marcina Morawskiego z rzutu wolnego, piłka trafiła do Marcina Orłowskiego, ale dobitki nie było, bo sędzia odgwizdał spalonego. Kiedy wydawało się, że gol dla Górnika to kwestia czasu, bramkę strzelili goście. W 64. minucie Dominik Wejerowski uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Było 1:0 dla drużyny z Gaci, a wałbrzyszanie wydawali się jakby zaskoczeni taką sytuacją. Z czasem jednak otrząsnęli się i sam Orłowski miał kilka okazji do wyrównania. Dopiero jednak w 86. minucie ten zawodnik po tym jak faulowano go w polu karnym, zamienił „jedenastkę” na gola. Wynik nie uległ już zmianie, chociaż już w doliczonym czasie gry po strzale Dominika Radziemskiego piłka minimalnie minęła bramkę gości.

Górnik Wałbrzych - Foto-Higiena Błyskawica Gać 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wejerowski (64), 1:1 Orłowski (86 k)

Górnik Wałbrzych: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Surmaj, Rytko, Krzymiński (62 Migalski), Radziemski, Morawski, Oświęcimka, Sawicki, Orłowski.