Piłka ręczna: Śląsk pokonał Olimpię Piekary Śląskie

Paweł Pluta
Janusz Wójtowicz
Piłkarze ręczni Śląska musieli sobie radzić w Piekarach Śląskich bez Jacka Będzikowskiego, który w roli asystenta trenera reprezentacji Polski Michaela Bieglera przebywa w Płocku, gdzie kadra przygotowuje się do meczu el. ME 2014 z Holandią (środa, g. 18, Polsat Sport).

Pojedynek w Piekarach Śl. lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 4 min wygrywali 3:0. Jednak w miarę upływu czasu wrocławianie rozkręcali się, a w ich szeregach prym wiedli Artur Szabat i Piotr Swat. W 26 minucie Śląsk wygrywał już 14:10. Gospodarze nie dawali za wygraną i po przerwie doprowadzili do remisu 16:16 (36 minuta). Przełomowe dla losów spotkania okazały się minuty od 40 do 45. Wówczas wrocławianie zdobyli pięć bramek z rzędu i prowadzili 25:19. Tego kapitału szczypiorniści Śląska nie pozwolili już sobie odebrać i ostatecznie wygrali 33:29.

Olimpia Piekary Śląskie - Śląsk Wrocław 29:33 (12:15)
Śląsk: Schodowski, Pawlak - Szabat 9, Swat 8, Celek 3, Grobelny 3, Krzywda 3, Wróblewski 2, Jędrzejewski 1, Kłos 1, Gałat, Zadura.
I liga piłkarzy ręcznych, gr. B
Pozostałe wyniki 7. kolejki: Szczypiorno Kalisz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 28:27, ASPR Zawadzkie - Viret Zawiercie 32:32, AZS AWF Biała Podlaska - AZS UT-H Radom 26:33, ŚKPR Świdnica- KSSPR Końskie 26:29, Control Process Tarnów - AZS UŁ PŁ Łódź 27:21, Nielba Wągrowiec - Gwardia Opole 27:30.

1. Gwardia Opole 7 12 231-193
2. Nielba Wągrowiec 7 11 234-179
3. Śląsk Wrocław 7 9 219-197
4. AZS Łódź 7 9 197-196
5. Viret Zawiercie 7 9 205-224
6. Szczypiorno Kalisz 7 8 201-207
7. ŚKPR Świdnica 7 7 180-178
8. ASPR Zawadzkie 7 6 221-231