Piłka nożna: Śląsk Wrocław - Hannover 96 na wrocławskim Stadionie Miejskim (ZDJĘCIA)

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali z niemieckim zespołem Hannover 96 3:5 (1:3) w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Rewanż rozegrany zostanie 30 sierpnia w Niemczech.

Dwóch Gikiewiczów, Pawelec, Jodłowiec, Kowalczyk, Mraz, Elsner, Kaźmierczak, Stevanović, Sobota, Gikiewicz, Mila - w takim składzie Śląsk Wrocław wybiegł na boisko, by powalczyć z niemiecką drużyną Hannover 96. Jeszcze przed godziną 20 na murawie wrocławskiego Stadionu Miejskiego pojawili się bramkarze obu ekip. W bramce Śląska stanął Rafał Gikiewicz (Marian Kelemen na ławce rezerwowych). Natomiast w bramce gości Ron Robert Zieler, który niegdyś był piłkarzem Man United.

Mecz rozpoczęli goście i już w siódmej minucie strzelili wrocławianom pierwszego gola. Mraz nie potrafił przeciąć prostego podania, piłka doszła na prawe skrzydło a stamtąd na ple karne - tam dopadł ją Leon Andreasen i nie miał problemów z otworzeniem wyniku spotkania. Druga bramka padła w 26 minucie - strzelił ją Jan Schlaudraff.

34 minuta szczęśliwa dla Śląska. Po dośrodkowaniu Mili z rzutu wolnego, piłkę przedłużył Pinto, dopadł do niej Jodłowiec i wpakował piłkę do siatki! Trzecią bramkę dla Hannoveru strzelił Lars Stindl (40′).

54 minuta - świetna akcja Patejuka lewym skrzydłem została zakończona bramką! Następny gol także dla Śląska - podanie Mili z rzutu rożnego, do piłki dopada i strzela głową Kaźmierczak i mamy remis! 84 minuta - z rzutu wolnego uderzył Leon Andreasen, piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i jest 3:4. W 86 minucie, po podaniu Sobiecha uderzał Schmiedebach i skierował piłkę do siatki.

Śląsk Wrocław - Hannover 96 3:5 (1:3).
Bramki: dla Śląska - Tomasz Jodłowiec (33), Sylwester Patejuk (54), Przemysław Kaźmierczak (61-głową); dla Hannoveru - Leon Andreasen dwie (7, 82-wolny), Jan Schlaudraff (25), Lars Stindl (40), Manuel Schmiedebach (86).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław - Rok Elsner, Tomasz Jodłowiec, Johan Voskamp. Hannover 96 - Karim Haggui, Szablocs Huszti, Lars Stindl.

Sędzia: Pablo Tagliavento (Włochy). Widzów: 15000.(PAP)