Piłka nożna: Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2:4

Mariusz Wisniewski
Vuk Sotirović strzelił dwie bramki
Vuk Sotirović strzelił dwie bramki fot. Janusz Wójtowicz
Śląsk jadąc do Wodzisławia miał przed sobą proste zadanie - nie przegrać. Wygrał strzelając aż cztery bramki.

RELACJA NA ŻYWO - ODRA - ŚLĄSK

Wiadomo było, że niezależnie od rezultatów innych spotkań, jeden punkt zdobyty na boisku Odry da wrocławianom utrzymanie w ekstraklasie. Nawet jednak porażka przy niezwykle dobrym układzie wyników innych meczów mogła dać Śląskowi pewny byt w ekstraklasie. Stąd też ważne było, co się dzieje na pozostałych stadionach. Zwłaszcza w Gdyni, gdzie Arka grała z Piastem Gliwice.

Śląsk w Wodzisławiu wcale nie zamierzał się bronić. Chociaż to Odra pierwsza oddała celny strzał, to jednak lepszą sytuację bramkową pierwsi wypracowali sobie wrocławianie. W dogodnej sytuacji znalazł się Sebastian Mila, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

Dochodziła 20 minuta spotkania w Wodzisławiu i nadal było 0:0. Gol za to padł w Gdyni, a do siatki trafił Wojciech Wilczyński. Kilka chwil później bramkę w derbach Warszawy zdobyła broniąca się również przed spadkiem Polonia.

Do przerwy w strafie spadkowej znajdowała się Odra i Piast, a Śląsk miał pewne utrzymanie.
Ale w 54 min sytuacja się zmieniła. Powtórzył się stary koszmar Śląska - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońcy wrocławscy ponownie przysnęli i Marcin Dymkowski wepchnął piłkę do siatki. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Osiem minut później po składnej akcji Arkadiusza Onyszkę strzałem zza pola karnego pokonał Sebastian Mila.
W tym czasie w Gdyni Arka nadal prowadziła 1:0.

Na kwadrans przed końcem meczu sytuacja Śląska znowu się skomplikowała po golu Bueno. Ale znowu na szczęście tylko na kilka chwil. Ponownie błysnął Mila, a formalności dopełnił Vuk Sotirović. Niespełna dziesięć minut później Śląsk zapewnił sobie utrzymanie, kiedy Sotirović wyprowadził wrocławian na prowadzenie. Definitywnie losy spotkania rozstrzygnął Mila po kolejnej ładnej akcji zespołu Tarasiewicza.

W tym momencie Arka już prowadziła 2:0 po golu Przemysława Trytki, ale nie miało to już znaczenia.

Odra Wodzisław - Śląsk Wrocław 2:4 (0:0)
Bramki: Dymkowski 54, Bueno 74 - Mila 62, 87, Sotirović 75, 84
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz)

Odra: Onyszko - VelickyI, Dymkowski, Malinowski, Luksik - Piechniak, SzalamberidzeI (55. Chmiest), Cantoro (70. KolendowiczI), KwiekI, Brasilia - BuenoI.
Śląsk: Kelemen - Wołczek, Sztylka, Pawelec, Spahić - Szewczuk (90. Gancarczyk), Łukasiewicz, Mila, Dudek, Ćwielong (59. Madej) - Sotirović.

EKSTRAKLASA 29. KOLEJKA
Polonia Warszawa - Legia Warszawa 1:0 (1:0) (Andreu 24); Cracovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0) (Jop 90 samobójcza - Boguski 79); Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:2 (0:0) (Pulkowski 47 - Lewandowski 68, Kriviec 90); Arka Gdynia - Piast Gliwice 2:1 (1:0) (Wilczyński 20, Trytko 86 - Glik 89); Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom 0:0; GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 2:1 (1:1) (Nowak 32, 90 z karnego - Bajić 39).