Piłka nożna, III liga: Polonia Trzebnica liderem ligi

Świętopełek Glegoła
Na trzecioligowych boiskach nie brakowało bramek oraz emocji związanych z walką o awans.

Najciekawszym spotkaniem był mecz Polonii Trzebnica, zajmującej drugie miejsce, z dotychczasowym liderem, Górnikiem Wałbrzych. Z uwagi na problemy z boiskiem miejscowych, mecz odbył się w Łozinie. Nie przeszkodziło to gospodarzom w świetnym otwarciu meczu. Już w czwartej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bramki Górnika trafił Krzysztof Suchecki. Poloniści postanowili pójść za ciosem i w 26 minucie Sławomir Kołodziej podwyższył z rzutu karnego na 2:0. Tuż przed przerwą, nadzieje dla gości na pozytywny rezultat podtrzymał Adrian Moszyk, zamieniając na bramkę prostopadłe podanie Dominika Janika.
W drugiej połowie Górnik próbował złapać swój rytm gry i zepchnąć gospodarzy do defensywy, jednak plany pokrzyżował im Damian Jaroszewski. Bramkarz biało-niebieskich w 53. minucie niepewnie piąstkował piłkę, co bezwzględnie wykorzystał Szymon Jaskułowski, podwyższając na 3:1 dla Polonii. Wałbrzyszanie mogli jeszcze wrócić do gry, gdy w 90 minucie bramkę kontaktową strzelił Rafał Majka, jednak trzebniczanie nie pozwolili już sobie na błędy, i zmiana na pozycji lidera stała się faktem.

Za plecami Górnika, z trzypunktową stratą, znajduje się Chrobry Głogów, który po emocjonującym spotkaniu pokonał Ilankę Rzeplin 3:2, dzięki trafieniu Mateusza Hałambca z 88 minuty. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Janusza Kubota przeskoczyli w tabeli Motobi Bystrzycę Kąty Wrocławskie, która niespodziewanie uległa walczącej o utrzymanie Arce Nowa Sól 1:3.

III liga dolnośląsko-lubuska
28. kolejka: Polonia T. - Górnik 3:2 (2:0), Polonia/Sparta - Orzeł 4:0 (0:0), Motobi - Arka 1:3 (0:2), Pogoń O. - Promień 1:2 (0:0), Vitrosilicon - Pogoń Ś. 0:2 (1:0), Oława - Łucznik 5:0 (2:0), Celuloza - Tęcza 0:1 (0:0), Chrobry - Ilanka 3:2 (0:0)

Następna kolejka (5/6.06): Chrobry - Polonia/Sparta, Ilanka - Celuloza, Tęcza - Oława, Łucznik - Vitrosilicon, Pogoń S. - Pogoń O., Promień - Motobi, Arka - Polonia T., Górnik - Orzeł