Piłka nożna: Chrobry uległ Ilance w meczu na szczycie

Świętopełek Glegoła
Bezpośrednie starcie między Chrobrym Głogów a Ilanką Rzeplin mogło być dla głogowian szansą na powiększenie przewagi nad drugim zespołem w tabeli aż do dziesięciu punktów. Tak się jednak nie stało.

Gospodarze na swoim stadionie przegrali po raz pierwszy od blisko roku. Wszystko za sprawą Nigeryjczyka Christiana Ndubuisi Nnamaniego, który w 52. minucie w sytuacji sam na sam pokonał Marka Zatora. Było to już drugie w tym roku zwycięstwo zespołu z Rzepina nad Chrobrym.

Szansy na odrobienie straty do lidera nie wykorzystała Pogoń Świebodzin, która aż 0:3 uległa Promieniowi Żary. Wszystkie bramki spotkania padły w ostatnich 30 minutach. Pogoń traci do Chrobrego osiem punktów, ale ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.

III liga
22. Kolejka

Orzeł Ząbkowice Śląskie - Polonia/Sparta Świdnica 2:5 (Cebula 32, Woźniak 35 - z karnego - Filipczak 14, 36 - z karnego, Pierzga 52, Hajłasz 90), Czarni Witnica - Orzeł Międzyrzecz 1:1 (Sędziak 45 - Cygan 41), Arka Nowa Sól - Lechia Dzierżoniów 2:1 (Domański 72, Jurak 73 - Kuska 64), Celuloza Kostrzyn n. Odrą - Twardy Świętoszów (Budzałek 9, Jankowski 83 - z karnego, Anioł 90), Promień Żary - Pogoń Świebodzin 3:0 (Gałach 67, 80, Czyżyk 90), Chrobry Głogów - Ilanka Rzepin 0:1 (Nnamani 52), Polonia Trzebnica - MKS Oława 2:1 (Kołodziej 37, Jakóbczyk 52 - Lipiński 64).

1. Chrobry Głogów 21 46 47-14
2. Ilanka Rzepin 21 42 31-18
3. Pogoń Świebodzin 20 38 41-27
4. Polonia Trzebnica 21 38 41-28
5. Promień Żary 21 37 34-24
6. Arka Nowa Sól 21 35 33-24
7. Lechia Dzierżoniów 20 31 34-29
8. Polonia/Sparta 19 29 34-30