reklama

Philipiak – opinie na temat marki. Co wywołuje tyle pozytywnych odczuć?

Materiał informacyjnyZaktualizowano 
Philipiak to marka, która od jakiegoś czasu jest niewątpliwym liderem w dziedzinie naczyń kuchennych. Recenzje garnków czy profesjonalnych sztućców są pełne zachwytów. Co stoi za sukcesem marki? Z pewnością trwałość i wytrzymałość produktów. Ale też to, że za ich pomocą można przygotować dietetyczne jedzenie, które nie traci aromatu ani walorów smakowych. Jak się okazuje, w dobie rosnących statystyk dotyczących występowania otyłości, to niezwykle cenna umiejętność.

Philipiak – opinie, PR i kreowanie marki. Co stoi za tym sukcesem?

Philipiak Milano to marka naczyń kuchennych znana w Europie od lat. W 1947 r. pod Mediolanem powstała fabryka ręcznie wyrabianych naczyń, którą założyła włoska rodzina Garavagliów. Nikt wówczas nie przypuszczał, że to droga do tak dużego sukcesu i prestiżu. Zresztą Philipiak Milano do dzisiaj chwali się, że wszystkie dostępne naczynia pochodzą z fabryki niedaleko Mediolanu i są wykonywane ręcznie. W 1967 roku na miejscu powstała zupełnie nowa fabryka naczyń ze stali szlachetnej – to dzięki temu naczynia Philipiak Milano mają tak piękny design, a jednocześnie są nowoczesne i wydajne. Dzisiaj fabryka posiada dwie linie produkcyjne. Skąd zatem polska nazwa firmy? Współwłaściciel marki, Fulvio Garavaglia, w 2001 roku podjął współpracę z polskimi partnerami – efektem jest spolszczeniem nazwy i ekspansja na nowe rynki. Dziś Philipiak Milano cieszy się olbrzymią popularnością w Europie i Ameryce. Fani przyrządzania potraw doceniają ich zestawy eleganckich sztućców, gustowne komplety porcelany, profesjonalne noże kute i ceramiczne oraz niezbędne w kuchni urządzenia elektryczne i naczynia do gotowania na parze. Te ostatnie są doskonałe do przyrządzania zdrowych i dietetycznych potraw. Sukces firmy podkreślają internetowe opinie – Philipiak Milano nie może narzekać na ich treść. A do tego, działaniom marki przyświeca szczytny cel propagowania zdrowego trybu życia.

Zdrowy styl życia – wiodące hasło marki

Philipiak Milano od dawna szczyci się wspieraniem zasad zdrowego żywienia i namawia klientów do racjonalnej, bogatej w substancje odżywcze diety. A statystyki WHO są nieubłagane: otyłość jest dziś najbardziej lekceważonym problemem zdrowotnym na świecie! W Unii Europejskiej co roku z powodu otyłości umiera aż 300 tys. osób, w Polsce – ma ją szesnaście milionów ludzi, co daje nam 15 proc. całego społeczeństwa. Jakby tego było mało, statystyki nieubłaganie rosną – do tego stopnia, że Unia Europejska zaczęła przeciwdziałać. Mowa o podpisanym 22 maja 2004 roku w Genewie dokumencie „Globalna strategia dotycząca diety, aktywności fizycznej i zdrowia”. A przecież poza Europą jest jeszcze cały świat: WHO twierdzi, że na naszym globie z powodu nadwagi cierpi 1,4 miliarda ludzi, a z powodu otyłości (czyli już choroby związanej z nadmiarem kilogramów) – 365 milionów.

To dane dla 2002 roku: cztery lata później WHO uświadomiło nas również, że nadwaga jest wyjątkowo... liberalna: dotyczy wszystkich tak samo, bez względu na wiek i płeć „ofiary”(za: dane WHO, 2006). A jej konsekwencje są tragiczne: nadwaga odpowiada za 55 proc. przypadków nadciśnienia tętnicznego, 35 proc. występowania choroby niedokrwiennej serca i aż 80 proc. przypadków cukrzycy typu drugiego! Otyłość jest szczególnie niepokojąca u dzieci i młodzieży i kobiet w wieku okołomenopauzalnym, kiedy sprzyja jej spadek estrogenów, wywołujący przyrost tkanki tłuszczowej. Diabetolodzy ostrzegają, że w ciągu jednego pokolenia liczba chorych na cukrzycę podwoi się, a kardiolodzy zwracają uwagę na fakt, że liczba osób bardzo młodych, które z powodu otyłości dostają zawału serca lub udaru mózgu – także wzrasta. Nic dziwnego, że nie tylko lekarze i naukowcy, ale i media i wpływowe marki namawiają nas do zdrowego trybu życia. Philipiak Milano nie jest tu wyjątkiem.

Dlaczego akurat dieta?

Eksperci nie pozostawiają złudzeń: to redukcja wagi w przypadku otyłości daje naprawdę istotne efekty. Poprawiają się między innymi parametry związane z zaburzeniami lipidowymi, podwyższonym ciśnieniem krwi i zaburzeniami gospodarki węglowodanami. Dostajemy drugą szansę od losu – ryzyko pojawienia się cukrzycy jest aż o 50 proc. niższe, ryzyko z powodu jej zgonu – o 30-40 proc., ryzyko rozwoju nowotworu – o 40-50 proc., a ogólne ryzyko zgonu – o 20-30 proc. Żyjemy więc dłużej! Wbrew pozorom, nie chodzi jednak tylko o redukcję wagi.

Ważny jest rodzaj diety, na jaką się decydujemy. Dietetycy wyróżniają cztery główne typy diet: niskoenergetyczna, bardzo niskoenergetyczna, niskowęglowodanowa i wysokobiałkowa. Ich zasady różnią się przede wszystkim proporcjami składników odżywczych: węglowodanów, tłuszczy i białek. W internecie znaleźć możemy także diety monoskładnikowe lub bardzo rygorystycznie traktujące o tym co możemy, a czego nie możemy spożywać – eksperci ostrzegają jednak, że nie mają one podstaw naukowych, są nieefektywne, a do tego mogą zrujnować nam zdrowie. Dlatego sensowniej jest podejść z rozsądkiem do rewelacji o kolejnych cud-dietach – i postawić na sprawdzone przez naukowców metody.

Dlaczego metoda przyrządzania potraw jest ważna?

Jaki jest wkład marki Philipiak Milano w propagowanie zdrowego stylu życia? Przede wszystkim – tworzenie naczyń umożliwiających pożywne gotowanie, na przykład profesjonalnych naczyń do gotowania na parze. Technolodzy żywności są pewni: metoda przyrządzenia posiłku ma ogromne znaczenie w przypadku zawartości substancji odżywczych, które dostarczamy wraz z potrawą. Tyczy się to zresztą również uprawy i przechowywania surowców jadalnych. Obróbka termiczna sprawia, że wiele warzyw i owoców oraz innych produktów spożywczych traci swoje cenne właściwości. Są jednak sposoby, by tego uniknąć. Najmniej cennych, działających przeciwtoksycznie antyoksydantów tracą substancje gotowane na parze – na przykład ziemniaki. Podobnie jest z brokułami, które zachowują dzięki temu więcej polifenoli. Warzywa kapustne gotowane na parze mają w sobie więcej błonnika.

Także mięso zyskuje, przygotowane tą metodą. Są więc metody, by oszczędzić odpowiednią część substancji odżywczych zawartych w surowcach – trzeba tylko wiedzieć jak i zadbać o odpowiedni sprzęt do obróbki termicznej. Naczynia do gotowania na parze marki Philipiak Milano są cenione właśnie dlatego, że mimo wyboru tej metody, potrawy są nadal smaczne i aromatyczne. A to brak walorów smakowych i aromatu najczęściej odstrasza nas od przyrządzania potraw na parze i skłania do gotowania w wodzie, czy niezdrowego smażenia. Philipiak Milano umie sobie z tym poradzić, dostarczając sprzęt profesjonalny, ale łatwy do wykorzystania w każdym domu.

Philipiak Milano – opinie, które robią wrażenie

Jednak nie tylko sprzęt marki zasługuje na docenienie. Osobną kwestią jest bowiem PR firmy i innowacyjna metoda bezpośredniego kontaktu z klientem. Wielu adeptów sztuki gotowania może bowiem odstraszać profesjonalny i zaawansowany zestaw do przyrządzania potraw. Jak go używać? Jak czyścić? Jak konserwować? Marka z Mediolanu wyszła temu naprzeciw, spotykając się z klientami podczas prelekcji i pokazów.

Ta bezpośrednia możliwość porozmawiania z przedstawicielem firmy i podzielenia się z nim swoimi przypuszczeniami, wskazówkami i wątpliwościami, to ogromny sukces marketingowy marki Philipiak. Opinie klientów nie pozostają niedopowiedzeń – to był doskonały wybór. Gdzie można poczytać wspomniane opinie? Philipiak Milano ma swój profil na Facebooku, gdzie zapoznamy się z komentarzami klientów. Zwracają oni również uwagę na naczynia do zdrowego i dietetycznego gotowania, podkreślając, że korzystają z nich od wielu lat i nie ma mowy o utracie aromatu czy smaku potrawy – sprzęty Philipiak świetnie sobie z tym radzą
(pozostałe w serwisie Philipiak – opinie i oceny do przejrzenia).

Serwis kulinarny – kolejna propozycja marki

Na stronie internetowej firmy znajdziemy jednak nie tylko opinie. Philipiak Milano prezentuje tam również zdrowe i sycące przepisy, które łatwo wykonać przy pomocy ich naczyń i akcesoriów kuchennych. O ich przygotowanie eksperci marki poprosili samego Karola Okrasę. Znany kucharz zgodził się podzielić się autorskimi przepisami z fanami Philipiak. Opinie są entuzjastyczne, zwłaszcza, że przepisom towarzyszy komentarz dietetyka. To uświadamia nam, że zdrowa dieta nie równa się niesmacznym potrawom czy przesadnemu rygorowi: wystarczy żywić się rozsądnie i znać metody na sprytne zachowanie smaku i zapachu potraw po obróbce termicznej. Gdy dodamy do tego aktywność fizyczną i regularne badania, mamy naprawdę ogromną szansę na znaczne wydłużenie życia – co najważniejsze, w zdrowiu i sprawności, tak fizycznej, jak i psychicznej. A pierwsze oznaki lepszego samopoczucia będą widoczne bardzo szybko po przejściu na zdrowy styl życia i odpowiednie żywienie. Nie ma więc z czym zwlekać!

Źródła:
-Cichocka, A. (2004). Otylosc-epidemia XXI wieku. Przemysł Spożywczy, 7(58), 6-9.
-Kłosiewicz-Latoszek, L. (2010). Otyłość jako problem społeczny, zdrowotny i leczniczy. Probl Hig Epidemiol, 91(3), 339- 343.
-Poirier P, Giles TD, Bray GA,et.al. Obesity and cardiovascular disease: pathophysiology, evaluation,and effect of weight loss. an update of the 1997 American Heart Association Scientific Statement on Obesity and Heart Disease from the Obesity Committee of the Council on Nutrition, Physical Activity, and Metabolism. Circulation 2006, 113: 898-918
-World Health Organization. Obesity and overweight. Fact. Sheet. No. 311. September 2006. http://www.ho.int/mediacentre/factsheets/JSs311/en/index.html (13.01.2009)
-Ostrowska, Z. (2009). Menopauza, otyłość a stan kośćca Menopause, obesity, and bone status. Postepy Hig Med Dosw. (online), 63, 39-46.
-Małecki, M. T. (2006). Otyłość–insulinooporność–cukrzyca typu 2. Kardiologia Polska, 64(10), 561-566.
-Pinkney JH, Sjöström CD, Gale EAM. Should surgeons treat diabetes in severely obese people? Lancet 2001, 357: 1357-59.
-Kunachowicz H, Nadolna I. Współczesne poglądy na zagadnienie wpływu procesów przetwarzania żywności na zachowanie witamin ze szczególnym uwzględnieniem procesów kulinarnych. Bromat Chem Toksykol 2004,37:105-111.
-Różańska, D., Regulska-Ilow, B., & Ilow, R. (2014). Wpływ wybranych procesów kulinarnych na potencjał antyoksydacyjny i zawartość polifenoli w żywności. PHiE, 95(2), 215-222.
-Wieczorek, C., Bilska, B., Przybylski, W., & Klocek, A. (2013). Wpływ sposobu obróbki cieplnej na poziom polifenoli w świeżych i mrożonych brokułach. Postępy Techniki Przetwórstwa Spożywczego.
-Rakowska, R., Sadowska, A., Batogowska, J., & Waszkiewicz-Robak, B. (2013). Wpływ obróbki termicznej na zmiany wartości odżywczej mięsa. Postępy Techniki Przetwórstwa Spożywczego.
-Komolka, P., & Górecka, D. (2012). Wpływ obróbki termicznej warzyw kapustnych na zawartość błonnika pokarmowego. Żywność Nauka Technologia Jakość, 19(2)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3