Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pergola – wieczory filmowe pełne atrakcji (FOTO)

MIS
Pergola – Hala Ludowa, materiały prasowe
Pergola: Kino Letnie „Leżak Fortum” przy wrocławskiej pergoli w sierpniu i we wrześniu wypełnią projekcje bardzo dobrych filmów o tematyce ekologicznej. Wstęp na plenerowe pokazy jest oczywiście bezpłatny.

Pergola we Wrocławiu jest miejscem, które warto odwiedzić. Zwłaszcza w piątkowe wieczory Pergola staje się plenerowym kinem. W sierpniu warto przyjrzeć się ekologii na świecie. Dlaczego w filmie?

Pergola ekologiczna

– Tematykę zasugerował sponsor tytularny projektu, firma Fortum, która wdraża nowoczesne rozwiązania pozwalające na ograniczenie emisji szkodliwych substancji, efektywne wykorzystanie zasobów oraz bezpieczeństwo energetyczne. Naszą misją jest z kolei stworzenie na pergoli nie tylko przestrzeni rozrywki, chcemy, by stała się miejscem spotkań i debat z zakresu edukacji społecznej. Temat ochrony środowiska, dotyczący każdego z nas, to naszym zdaniem dobry początek – tłumaczy Martyna Piątas-Wiktor, specjalista ds. marketingu w Hali Ludowej. – Zależało nam na stworzeniu nie tylko ciekawej propozycji filmowej, lecz również na pokazaniu wieloaspektowości ochrony środowiska – dodaje. – Robimy to za pomocą różnorodnego języka filmowego. Pokażemy filmy dokumentalne, jak „Waste Land”, ściśle związane z problematyką zanieczyszczenia środowiska, fabularne, jak „Para na życie”, który wpisuje się w nurt ekologiczny – tłumaczy Martyna Piątas-Wiktor.
W programie bezpłatnych pokazów znajdą się filmy dokumentalne, fabularne, a także projekcja pt. „Przegląd kampanii społecznych – najlepsze i najbardziej inspirujące kampanie społeczne”.
– Zaprosiliśmy gości, którzy przed seansami opowiedzą, jak możemy wpływać na poprawę kondycji środowiska naturalnego, zmieniając codzienne nawyki związane z gospodarowaniem energią, stosując recycling – mówi Martyna Piątas-Wiktor.
Pergola zaprasza w piątek, 2 sierpnia. Można obejrzeć film „Para na życie” w reż. Sama Mendesa. To opowieść o parze, która trzy miesiące przed narodzinami pierwszego dziecka wyrusza na poszukiwanie oazy, by założyć w niej dom. W rolach głównych wystąpili: John Krasinski (amerykański aktor o polskich korzeniach) i Maya Rudolph. Początek projekcji o godz. 22, a przed nią Adam Kampa z firmy Fortum opowie o znaczeniu ekologii w branży energetycznej oraz o roli odpowiedzialnego biznesu.

Pergola: film Wernera Herzoga

Za tydzień, 9 sierpnia, o godz. 22 wyświetlony zostanie dokument Wernera Herzoga „Spotkania na krańcach świata”, poświęcony Antarktydzie – magnesowi przyciągającym plejadę gwiazd nauki, którym znudziła się cywilizacja codzienności. Badacze pracują tu dla ludzkości, która wkrótce… ma opuścić Ziemię. Reżyser pyta, kim są i jakie mają marzenia. Przed projekcją Marta Zając-Ossowska z wrocławskiego ogrodu zoologicznego opowie o związkach między zmianami klimatycznymi a zachwianiem równowagi w środowisku naturalnym.

Pergola: "Bestie z Południowych Krain"

16 sierpnia o godz. 21.30 wyświetlony zostanie film „Bestie z Południowych Krain” w reż. Benha Zeitlina. Jego akcja toczy się w czasie gigantycznej powodzi, a grupa ocalałych z niej ludzi szykuje się do walki z bestiami, które obudziły się z tysiącletniego snu. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, Hushpuppy (w tej roli Quvenzhané Wallis, która w czasie pracy nad filmem miała pięć lat), mająca wyjątkowy kontakt ze światem natury.

Pergola: podróż do Brazylii

23 sierpnia o godz. 21 planowana jest projekcja dokumentu „Waste Land” w reż. Lucy Wal-ker. Film jest zapisem podróży Vika Muniza, artysty, który opu-szcza swój dom na Brooklynie, aby wyruszyć do ojczystej Brazylii na największe na świecie wysypisko śmieci na peryferiach Rio de Janeiro. Na miejscu fotografuje grupę „catadores”, jak nazywa się samozwańczych zbieraczy materiałów, nadających się do ponownego przetworzenia. Przed projekcją Krzysztof Karolczyk z Fortum opowie o wykorzystywaniu odpadów do produkcji energii.

Pergola: upadek planety

30 sierpnia o godz. 21 zobaczymy dokument „Baraka” Rona Fricke’a, współautora scenariusza do słynnego, przepięknego filmu „Koyaanisqatsi” z 1982 roku, poświęconego upadkowi naszej planety, którego tytuł znaczy „wariackie życie”, „niespokojne życie”.
„Baraka” powstał dekadę później, a jego twórcy zabierają widzów w podróż przez świat, ukazując piękno naszej planety i kondycję człowieka. Nie ma tu klasycznej fabuły, nie pada ani jedno słowo. Warto obejrzeć skontrastowane zdjęcia zaćmienia słońca, wulkanów, tybetańskiego mnicha, z manhattańskimi ulicami i innymi obrazami pokazującymi, jak cywilizacja wpłynęła na naturę. Projekcję poprzedzi dr Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ogrodu zoologicznego, który opowie o zwierzętach mieszkających w naszym sąsiedztwie.
6 września odbędzie się „Przegląd kampanii społecznych – najlepsze i najbardziej inspirujące kampanie społeczne”. Początek o godz. 21.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto