Passa trwa

Zbigniew Jakubowski
POLKOWICE Zespół CCC pokonał wicemistrza Czech Loko BK Trutnov 61:51 i tym samym odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w Pucharze Europy. Polkowiczanki udowodniły, że ich zwyciestwo nad Lotosem nie było dziełem ...

POLKOWICE
Zespół CCC pokonał wicemistrza Czech Loko BK Trutnov 61:51 i tym samym odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w Pucharze Europy. Polkowiczanki udowodniły, że ich zwyciestwo nad Lotosem nie było dziełem przypadku.

W grupowej rywalizacji Czeszki dość pewnie pokonały węgierski Sopron Postas, który przed tygodniem udzielił surowej lekcji polkowiczankom. Dlatego na fali euforii po niedzielnym zwycięstwie nad Lotosem, trener Wojciech Spisacki studził hurraoptymistyczne nastroje. Zwłaszcza, że polkowiczanki wystąpiły bez Anny Marczewskiej, która w meczu z Lotosem złamała nos...
Początek spotkania należał wprawdzie do Czeszek, ale był to efekt nie tyle ich znakomitej gry, co nienajlepszej gry podkoszowej miejscowych. Zawodniczki CCC popełniły też kilka prostych błędów przy wyprowadzaniu ataku z własnej połowy. W drugiej kwarcie Aquapark zaczął w końcu grać konsekwentnie w obronie. Rozegrały się Agnieszka Pałka i Ewa Portianko, które brylowały pod koszami. Także lepiej wypadał atak pozycyjny polkowiczanek. Na obwodzie znakomicie prezentowała się Justyna Kłosińska, wspierana przez Edytę Koryznę i Slavkę Frniakovą. Czeszki nie miały w tej części pojedynku pomysłu na powstrzymanie polkowiczanek. Dobry wynik dla gości utrzymywała właściwie w pojedynkę Dobrovicova. Na przerwę polkowiczanki schodziły więc z dwupunktową przewagą (31:29).
Po przerwie kilkadziesiąt sekund koncertowej gry gospodarzy sprawiło, że prowadzenie CCC zwiększyło się do 12 punktów. Czeszki podjęły rękawicę i w 31 minucie zmniejszyły dystans do zaledwie 5 punktów. To jednak okazało się wszystko, na co było wczoraj stać zawodniczki z Trutnova. Na koniec warto powiedzieć, że bezbłędnie wynik wczorajszej potyczki wytypowały dwie panie Anita i Celina - pracownice biura CCC Aquapark.

CCC Aquapark Polkowice - Loko BK Trutnov 61:51 (13:16, 18:13, 20:14, 10:8)
CCC: Pałka 15(2x3), Koryzna 14, Kłosińska 4, Frniakova 4, Ciecierska 3, oraz Portianko 12, Waligórska 7, Kędzior 2, Mrozińska 0.
Loko: Dobrovicova 19, Borecka 13 (1), Kulichova 8, Nakielna 5(1), Vackova 0 oraz Hartigova 5, Kuritkova 1, Kramperova 0.