Panie drugie w Pucharze Europy - Rogowska pofrunęła po rekord

(ZP)
Anna Rogowska z SKLA Sopot ustanowiła w Lievin podczas halowych zawodów o Puchar Europy rekord Polski w skoku o tyczce wynikiem 4,80 m. Poprzedni rekord także należał do brązowej medalistki olimpijskiej, która 18 lutego ...

Anna Rogowska z SKLA Sopot ustanowiła w Lievin podczas halowych zawodów o Puchar Europy rekord Polski w skoku o tyczce wynikiem 4,80 m. Poprzedni rekord także należał do brązowej medalistki olimpijskiej, która 18 lutego skoczyła w Birmingham 4,79.

Drugi rekord ustanowiła Monika Bejnar (AZS AWF Warszawa) uzyskując w biegu na 400 m czas – 52,45. Poprzedni rekord należał do Grażyny Prokopek, która 22 lutego 2004 roku pokonała ten dystans w Spale w czasie 52,56.
Puchar Europy po raz trzeci z rzędu zdobyły lekkoatletki Rosji. Na drugim miejscu uplasowały się Polki. To najwyższa lokata w dotychczasowych występach. W poprzednim PE w 2004 roku w Lipsku nasze panie zajęły czwartą lokatę za Rosjankami, Niemkami i Ukrainkami.
W biegu na 3000 m siódme miejsce z rekordem życiowym (9.19,46) zajęła Sylwia Ejdys z AZS AWF Wrocław. Rekordy życiowe pobiły także Ewelina Sętowska (AZS AWF Warszawa), druga na 800 m – 2.02,58, Anna Jakubczak (Agros Zamość) na 1500 m – także druga – 4.13,23 oraz Aneta Sadach (Ksawerów) piąta w trójskoku – 13,85 m.
Aurelia Trywiańska (AZS AWF Warszawa) zajęła trzecią lokatę na 60 m ppł – 8,00.
Końcowa kolejność PE: 1. Rosja, 2. Polska, 3. Rumunia, 4. Francja, 5. Niemcy, 6. Hiszpania, 7. Ukraina, 8. Szwecja.
Od zwycięstwa rozpoczęli polscy lekkoatleci udział w trzeciej edycji Pucharu Europy. Konkurs pchnięcia kulą wygrał Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) z najlepszym w tym sezonie swoim wynikiem 20,60 m. Tylko o centymetr gorszy był Niemiec Ralf Bartels (20,59).
W biegu na 400 m triumfował Daniel Dąbrowski (AZS Łódź) – 46,62. Na 3000 m siódme miejsce zajął Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) – 7.8.13,55.
Wśród panów puchar obronili Francuzi. Na czwartej pozycji uplasowali się Polacy, mając tyle samo punktów co Hiszpanie na trzecim miejscu. To najwyższa lokata w dotychczasowych występach Polaków. W ostatnim występie byli na 7. miejscu.
Końcowa kolejność: 1. Francja, 2. Niemcy, 3. Hiszpania, 4. Polska, 5. Ukraina, 6. Rosja, 7. Włochy, 8. Finlandia.