Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn...

Oto polscy kandydaci do medali w trakcie igrzysk Tokio 2020. Ile razy możemy stanąć na olimpijskim podium?

Wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn

Jeśli weźmiemy pod uwagę starty Mateusza Biskupa i Mirosława Ziętarskiego w tym roku, to w Japonii możemy spodziewać się po nich każdej lokaty. A to z tego względu, że w majowym Pucharze Świata w Zagrzebiu zajęli drugie miejsce, w drugim PŚ w szwajcarskiej Lucernie nie awansowali do finału (wygrali finał B), a w czerwcu w Sabaudii we Włoszech zwyciężyli (ale nie popłynęli wszyscy najlepsi). Do tego, w mistrzostwach Europy we włoskim Varese w kwietniu uplasowali się na piątej pozycji. Z drugiej strony, 27-letni Biskup z Lotto Bydgostii Bydgoszcz oraz 28-letni Ziętarski z AZS_UMK Toruń to doświadczona dwójka, która ma na koncie medale ME i MŚ. – Liczymy na medal, choć nie możemy go obiecać – mówi torunianin.