Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto atrakcje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu (od 24 do 28 listopada)

rsm
Tomasz Hołod
Zobacz, co przygotowało wrocławskie Muzeum Narodowe i jego oddziały na najbliższe dni.

Niedzielne Warsztaty Rodzinne: Potwory i spółka
24.11.2019 (niedziela), godz. 13.30, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza dzieci w wieku 4–11 lat wraz z opiekunami do udziału w warsztatach pt. „Potwory i spółka".

Niedzielne warsztaty rodzinne to szansa na spędzenie czasu wspólnie z bliskimi w oryginalny sposób. Praktyczne działanie w kontekście muzealnej wystawy pozwoli rozbudzić wrażliwość, uwolnić wodze wyobraźni, zacieśnić rodzinne więzy. Każdy z tematów jest szczególny i jedyny, oferuje zdobycie innej wiedzy i umiejętności. Zajęcia trwają 1,5 godz. i są bezpłatne. 

Wspólnie zwiedzimy wystawę twórczości Wojciecha Pukocza. Tajemnicze przedstawienia nieznanych, dziwnych istot i wyobrażenia duchów zainspirują nas do działań warsztatowych. Stworzymy własne bestiariusze. Wcielimy się w role średniowiecznych iluminatorów, by skatalogować najbardziej unikatowe i niezwykłe stwory, będące efektem naszej wyobraźni.
Prowadząca: Agata Iżykowska-Uszczyk.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.muzeumwspolczesne.pl

***

Oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Polska gościnność”
24.11.2019 (niedziela), godz. 15.00, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy
Muzeum Współczesne Wrocław i Fundacja Ukraina zapraszają na oprowadzanie w języku ukraińskim po wystawie „Polska gościnność”, które poprowadzi Sofiia Baianova (Fundacja Ukraina).
Artystki i artyści zaproszeni do MWW konfrontują mit polskiej gościnności z aktualnym stanem rzeczy. Czy polska gościnność stała się pustym hasłem? Obietnicą bez pokrycia?
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.muzeumwspolczesne.pl
***
Rozmowy #1 / Wrocławska gościnność
27.11.2019 (środa), godz. 18.00–19.30, wstęp bezpłatny
Jesteś migrantem/migrantką? Wrocław jest Twoim domem? A może żyjesz tu od niedawna? Jesteśmy ciekawi Twojej historii!
Prezentowana w Muzeum Współczesnym Wrocław wystawa „Polska gościnność” daje dobry pretekst do zadania pytania o gościnność nie tylko w wymiarze makro, ale także w kontekście naszego miasta.
Do cyklu „Rozmów” zapraszamy zarówno migrantki i migrantów, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem, jak również wrocławianki i wrocławian, których ciekawią prawdziwe historie.
Podczas pierwszego spotkania poznamy Lubę Shynder – migrantkę z Ukrainy, która mieszka we Wrocławiu od 5 lat. Luba jest edukatorką, jedną z inicjatorek Kawiarni Sąsiedzkiej, aktywistką społeczną oraz artystką – amatorką.
***
Czuły sejsmograf – rozmowy współczesne. Podszewka mitu. Spotkanie z Pawłem Bownikiem
28.11.2019 (czwartek), godz. 18.00, wstęp bezpłatny
Na tydzień przed otwarciem wystawy stałej z międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” zapraszamy na spotkanie z Pawłem Bownikiem.
Punktem wyjścia do rozmowy z Bownikiem będzie praca „Rewers 8” – nowy nabytek w międzynarodowej kolekcji sztuki współczesnej MWW, która przedstawia kurtkę mundurową Marszałka Piłsudskiego (ze zbiorów w Muzeum Narodowego w Krakowie). Praca ta jest częścią projektu o antropologiczno-historycznym charakterze, w którym artysta fotografował rewersy kobiecych strojów znajdujących się w muzeach etnograficznych w Polsce, Rosji i Białorusi. W całym cyklu jedynie „Rewers 8” prezentuje męski strój i to strój związany bezpośrednio z władzą. Symboliczny gest odwrócenia ubrania na nicę odsłania strukturę, szwy, miękką podszewkę. Ukazuje alternatywne porządki, odsłania ułomność i delikatność nawet wielkiego przywódcy państwa.
W trakcie spotkania porozmawiamy z Bownikiem o „Rewersach” i mitach przeszłości. Mając na względzie niedawno obchodzoną 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, otrzemy się także o temat tego jakim krajem była Polska w międzywojniu i co o jej strukturze społecznej mówiły kobiece ubrania uchwycone na fotografiach Bownika. Porozmawiamy także o tym, jakie inne marginesy wziął pod lupę Bownik, tworząc swoje prace.
Prowadzenie: Joanna Kobyłt.
Czuły Sejsmograf to hasło wywoławcze nieregularnego cyklu, skoncentrowanego wokół problemów współczesności. Pretekstem do spotkań za każdym razem jest próba zrozumienia rzeczywistości społecznej, politycznej i ekonomicznej, zmieniającej się na naszych oczach każdego dnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto