Opóźniony remont MPK Wrocław w centrum. Tramwaje nie będą jeździły miesiąc przez ważne skrzyżowanie przez miesiąc!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Przewidziany na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i ul. Małachowskiego remont miałby trwać 42 dni, w trakcie których niemal przez miesiąc nie będą kursowały tramwaje
Przewidziany na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i ul. Małachowskiego remont miałby trwać 42 dni, w trakcie których niemal przez miesiąc nie będą kursowały tramwaje Jarosław Jakubczak / Polska Press
MPK Wrocław po raz kolejny szuka firmy, która wymieniłaby rozjazd torowiska na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i ul. Małachowskiego. Dla pasażerów oznacza to brak kursowania tramwajów przez blisko miesiąc. Kiedy zaczną się utrudnienia? O tym piszemy poniżej.

Ogłoszony przetarg to kontynuacja "Torywolucji", programu MPK polegającego na remoncie torowisk tramwajowych we Wrocławiu. Według zeszłorocznych zapowiedzi, rozjazd na skrzyżowaniu Pułaskiego i Małachowskiego miał przejść modernizację w 2022 roku. Już wiemy, że tak się nie stanie. Przewoźnik nadal szuka wykonawcy prac, a termin składania ofert ustalono na 10 stycznia 2023 r.

Prace remontowe będą obejmować wymianę rozjazdu od strony ul. Pułaskiego razem z napędem, sterowaniem i ogrzewaniem rozjazdu. Oprócz wymiany, przetarg przewiduje opcję w postaci wykonania nowej podbudowy betonowej.

Remont miałby trwać 42 dni, w trakcie których niemal przez miesiąc nie będą kursowały tramwaje. Wyłączenie ich z ruchu przez skrzyżowanie miałoby rozpocząć się 15 kwietnia i zakończyć 12 maja 2023 r. Oczywiście, jeśli znajdzie się wykonawca.

Wcześniejsza oferta okazała się zbyt droga dla miasta, które chciało przeznaczyć na wymianę rozjazdu 850 tys. zł. Jedyna propozycja, która wpłynęła od wrocławskiej spółki Zakład Sieci i Zasilania opiewała kwotę nieco ponad 1,4 mln zł (razem z zadaniem dodatkowym).

Obszar zaplanowanych prac na skrzyżowaniu Pułaskiego i Małachowskiego
Obszar zaplanowanych prac na skrzyżowaniu Pułaskiego i Małachowskiego MPK Wrocław

Co ciekawe, w przetargu można przeczytać, że przed próbnym przejazdem tramwaju i wznowieniem komunikacji rowki szyn torowiska muszą zostać wyczyszczone. Przypomnijmy, że nieoficjalnie z powodu zanieczyszczeń rowków szyn pozostawionych po robotach prowadzonych podczas remontu pętli Leśnica, 5 grudnia wykoleił się tam tramwaj.

Pisaliśmy o tym tutaj:

Skrzyżowanie ul. Pułaskiego i Małachowskiego znajduje się tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Materiał oryginalny: Opóźniony remont MPK Wrocław w centrum. Tramwaje nie będą jeździły miesiąc przez ważne skrzyżowanie przez miesiąc! - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie