Ogromne zmiany w rozkładzie jazdy we Wrocławiu. Inaczej pojedzie dużo ważnych linii

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Zmiany będą dotyczyć co najmniej 10 ważnych linii tramwajowych i autobusowych
Zmiany będą dotyczyć co najmniej 10 ważnych linii tramwajowych i autobusowych Michał Pawlik / Polska Press
Udostępnij:
Remont torów na pl. Jana Pawła II, naprawa torowiska na ul. Podwale, awaryjne prace na Kazimierza Wielkiego, wymiana krzyżownicy przy Hali Targowej, mecz żużla... Dużo tego! A wspomniane inwestycje i wydarzenia spowodują zmiany w kursowaniu co najmniej 10 linii autobusowych i tramwajowych. Z pełną rozpiską zapoznacie się poniżej.

Spis treści

Ostatni etap wymiany rozjazdów na pl. Jana Pawła II

W związku z planowanym rozpoczęciem ostatniego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Jana Pawła II (wymiana rozjazdów od strony placu Orląt Lwowskich), od 22 maja (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 31 i 32.

Tramwaje linii 31 i 32 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Marchijską (nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór), ulicę Śrubową i Złotoryjską do ulicy Legnickiej z pominięciem przystanków:

  • pl. Jana Pawła II;
  • Młodych Techników;
  • pl. Strzegomski (Muzeum Współczesne).

Prace potrwają około 6-8 tygodni.

Zakończenie remontu torowiska na ulicy Podwale

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na ulicy Podwale na odcinku od placu Jana Pawła II do Mostu Sikorskiego oraz na ulicy Mostowej, od 22 maja (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102, 103 i 250.

Autobusy linii 102 i 103 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do placu Jana Pawła II oraz na ulicę Sokolniczą, a kursy nocne linii 250 od ulicy Dubois będą kursowały przez ulicę Dmowskiego, Księcia Witolda, Mostową, most Sikorskiego i ulicę Podwale do placu Jana Pawła II.

Awaryjny remont torowiska na ulicy Kazimierza Wielkiego

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z awaryjnym remontem torowiska tramwajowego na ulicy Kazimierza Wielkiego pomiędzy placem Dominikańskim a skrzyżowaniem ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok, tylko w dniach 21-22 maja (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 3, 4, 10 i 33.

Tramwaje wyżej wymienionych linii zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Skargi, Teatralną i Widok do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Wymiana krzyżownicy w torowisku przy Hali Targowej

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą krzyżownicy w torowisku tramwajowym przy Hali Targowej (wyłączony tor od placu Dominikańskiego do placu Bema), tylko w dniu 21 maja (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 8, 9, 11, 17 i 23.

Tramwaje linii 8, 11 i 23 jadące w kierunku Karłowic, Kromera lub pętli "Kowale" zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do placu Bema z pominięciem przystanków "pl. Nowy Targ" i "Hala Targowa".

Tramwaje linii 9 jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Dominikańskiego przez most Pokoju i ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza z pominięciem przystanków "pl. Nowy Targ", "Hala Targowa" i "pl. Bema".

Tramwaje linii 17 jadące w kierunku Sępolna zostaną skierowane objazdem od placu Teatralnego przez ulicę Szewską, Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema z pominięciem przystanków "Park Staromiejski", "Galeria Dominikańska", "pl. Nowy Targ" i "Hala Targowa".

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 8, 9, 11, 17 i 23 będą kursowały bez zmian przez mosty Młyńskie, most Piaskowy i ulicę Piaskową.

Mecz żużlowy na Stadionie Olimpijskim

W związku z planowanym meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim, który odbędzie się w dniu 22 maja, zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 zapewniająca odwóz z meczu na trasie:

Stadion Olimpijski – Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska

Linia zrealizuje 6 kursów ze Stadionu Olimpijskiego po zakończonym meczu żużlowym, od około godziny 21.

Linią T3 podróżować można na podstawie biletów jednorazowych w cenie 4,60 zł (bilet normalny) oraz 2,30 zł (bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych bądź okresowych.

Dodatkowy przystanek w trasie linii 927

21 maja zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii 927 w kierunku Nowego Dworu o nazwie "Zagony" który zlokalizowany będzie przy ulicy Mińskiej za Rondem Chamcówny. Przystanek będzie posiadał status przystanku "na życzenie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Motocyklista niemal potrącił dziewczynkę na przejściu dla pieszych

Wideo

Materiał oryginalny: Ogromne zmiany w rozkładzie jazdy we Wrocławiu. Inaczej pojedzie dużo ważnych linii - Gazeta Wrocławska

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie