Nowy las we Wrocławiu

Materiał informacyjny Wrocław Fashion Outlet
6 000 klonów, lip, wiązów i dębów dzięki klientom Wrocław Fashion Outlet zasiliło nowo powstający las dzięki akcji „Zasadź z nami las”. Za kilkanaście las pomoże zadbać o dolnośląskie powietrze.

Zrównoważony rozwój to dla nas nie hasło, ale konkretne działania – mówi Katarzyna Warzecha, marketing manager Wrocław Fashion Outlet. – We wrześniu ubiegłego roku w ramach akcji „Zasadź z nami las” zobowiązaliśmy się zasadzić tyle drzew, ile transakcji dokonali wówczas nasi klienci w ramach programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club. Powodzenie akcji bardzo nas ucieszyło. Tym bardziej cieszymy się dzisiaj, w Dzień Ziemi, kiedy spełniamy tę obietnicę i właśnie kończymy nasadzenia aż 6000 sadzonek, które za kilkanaście lat stworzą piękną zieloną przestrzeń na wrocławskich Osobowicach.

6 000 drzew od klientów wrocławskiego outletu wytworzy tlen niezbędny do życia dla 3 000 osób, przefiltruje do 168 000 kilogramów zanieczyszczeń i pochłonie nawet 40 000 kilogramów dwutlenku węgla. Tyle drzew może ochłodzić powietrze z mocą podobną do 30 000 klimatyzatorów. Taki efekt dadzą nasadzenia, które odbywają się w pobliżu skrzyżowania ulic Ćwiczebnej i Ślazowej we Wrocławiu. Za około 20 lat będą miały od 1,5 do nawet 4 metrów. Wtedy stworzona przestrzeń będzie mogła zyskać także bardziej rekreacyjne oblicze. Partnerem akcji „Zasadź z nami las” jest start-up społeczny dotlenieni.org.

Z myślą o środowisku i lokalnej społeczności

– Dbałość o środowisko i lokalną społeczność przejawia się w codziennych aspektach funkcjonowania Wrocław Fashion Outlet a także w regularnie podejmowanych aktywnościach. – Odpowiedzialność mamy po prostu w naturze – wyjaśnia Katarzyna Warzecha. – Optymalizacja zużycia mediów czy korzystanie z energooszczędnych rozwiązań to podstawa. Od lat propagujemy także zdrowy styl życia partnerując wielu wydarzeniom sportowym, takim jak np. H2O Wrocław Fashion Outlet Półmaraton. W tym roku lockdown i ograniczenie działalności centrów handlowych przerwało akcję „WROwerowy serwis”, którą przygotowaliśmy, aby zachęcić naszych gości do korzystania z ekologicznych środków transportu. Wspieramy także przedsięwzięcia kulturalne, m.in. od lat Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty.

Więcej informacji o działaniach związanych z obszarem zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie www.wroclawfashionoutlet.com/zrownowazony-rozwoj

Wideo

Dodaj ogłoszenie