Nowoczesna Firma – licencja na sukces

Akcja specjalna Nowoczesna Firma
W obecnych czasach jak nigdy wcześniej przedsiębiorcy powinni śledzić trendy związane z polepszaniem funkcjonowania firmy. Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań ma dziś na celu już nie tylko zwiększanie efektywności, ale też sprawnego funkcjonowania firmy w nowych warunkach. Nowoczesna firma ma świadomość wagi inwestycji w odpowiednie narzędzia, potrzebuje jedynie pewności, że wybiera najwłaściwsze.

Wdrażanie innowacji związanych ze zwiększaniem efektywności funkcjonowania to najlepsza metoda, by zapewnić firmie dobrą pozycję na rynku. Gdy inne firmy chcą być konkurencyjne i nie zostawać w tyle - muszą zrobić to samo. Wniosek? Lepiej zrobić to od razu i być gonionym przez konkurencję, niż zostawać w tyle, walczyć o przetrwanie i… prędzej czy później zrobić to samo. Dziś nie jest to jedyny argument dla którego współczesne firmy powinny korzystać z narzędzi ułatwiających prowadzenie z sukcesem swojej działalności.

Dawno, dawno temu, za czasów tzw. wzrostu organicznego warunkiem sukcesu było samo posiadanie towaru w magazynie. Później trzeba było zadbać o reklamę, marketing, konkurencyjną cenę czy pomysł na wyróżnienie się wśród konkurencji. Wreszcie nadeszły czasy, które lapidarnie można określić jako takie, w których podaż przewyższała podaż. Było to inspiracją do szukania nowych sposobów na zyskowny biznes. Przypomniano sobie starą jak świat maksymę, że pieniądz oszczędzony, to pieniądz zarobiony. Oszczędności można szukać w redukowaniu kosztów oraz w efektywnym zarządzaniem potencjałem. O ile bezpośrednie zmniejszanie kosztów ma swoje granice, których przekraczać nie należy, to odpowiednie wykorzystanie zasobów ludzkich i optymalizacja procesów pracy okazała się być swoistym morzem bez dna.

W pierwszej, zeszłorocznej edycji Nowoczesnej firmy podkreślaliśmy znaczenie jak najlepszego wykorzystania kadry pracowniczej, co można uzyskać przez odpowiednie zmotywowanie pracowników. Już wówczas zwróciliśmy uwagę na potencjał zdalnej pracy, który umożliwia pełnienie obowiązków poza biurem. Nie mogliśmy wówczas wiedzieć, że zaledwie kilka miesięcy później praca zdalna, w obliczu pandemii, stanie się wręcz jedyną możliwą. Dziś skala wykorzystania tej możliwości pokazuje, jak dużym wyzwaniem stała się dla pracodawców. Odpowiedni sprzęt, bezproblemowy dostęp do Internetu, bezpieczeństwo, to zagadnienia, które są we współczesnej przedsiębiorczości postrzegane zupełnie inaczej, niż jeszcze przed rokiem.

Ogólnoświatowa pandemia okazała się być swoistym katalizatorem rozwoju i wykorzystania technologii w służbie biznesu. To nowa rzeczywistość, która jak nigdy dotąd wymaga od przedsiębiorców znajdowania odpowiednich rozwiązań, korzystania z możliwości, jakie niesie współczesna technologia.

Zapraszamy do lektury najnowszej edycji Nowoczesnej Firmy. Przedstawiamy w niej rozwiązania Lenovo, dzięki którym zmiana środowiska pracy z biurowego na domowy staje się łatwa i funkcjonalna. Nowoczesne biuro wymaga odpowiedniej infrastruktury sieciowej, która zapewni backup i bezpieczeństwo zarówno komputerów jak i zasobów informacyjnych. Są one przecież bardzo cenne, a trzeba je chronić nie tylko przed zagrożeniami ze strony cyberprzestępczości. Pokażemy, że propozycje Synology są nie tylko niezwykle funkcjonalne – oferują nie tylko backup i łatwość dostępu do kopii bezpieczeństwa, ale są też tanie. Opisujemy też sprzęt do wideokonferencji, którego parametry i możliwości sprawiają wrażenie rozmowy na żywo, mimo że interlokutorzy mogą się znajdować w dowolnych miejscach. Jabra – producent rozwiązań do wideokonferencji dowodzi, że najwyższej klasy sprzęt nie jest już drogą inwestycją. Z oferty firmy zaprezentowane zostaną także najnowszej generacji słuchawki, które dzięki nowatorskiej konstrukcji doskonale sprawdzają się zarówno w zastosowaniach biurowych, jak też prywatnych.

Nowoczesna firma to w naszej formule szeroka gama przedsiębiorstw, w gronie których znajdują się również restauracje, hotele czy kawiarnie. Dla nich przeznaczone są propozycje OKI – m.in. drukarka, pozwalająca we własnym zakresie wytwarzać szeroką gamę materiałów – od menu, przez naklejki, karty lojalnościowe po banery, a w dobie pandemii również naklejki zapewniające dystans społeczny.

Nowoczesna firma to miejsce wyposażone w narzędzia zapewniające komfort i bezpieczeństwo przy wykonywaniu swoich obowiązków, które to jednocześnie są łatwe i przyjazne w obsłudze, a ponadto nie wymagają tak dużych inwestycji, jakby na to wskazywała ich funkcjonalność.

Materiał oryginalny: Nowoczesna Firma – licencja na sukces - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie