Nocne soczewki skorygują nasz wzrok

Artykuł sponsorowany
Dla tych, którzy nie lubią okularów, operacji i szkieł kontaktowych…

Blisko połowa Polaków źle widzi. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że wykrycie wady wzroku nie oznacza, że jesteśmy skazani na okulary lub szkła kontaktowe.
W ostatnich latach bardzo spopularyzowała się w Polsce laserowa korekcja wad wzroku, która pod koniec XX wieku zaczęła intensywnie rozwijać się w Stanach Zjednoczonych. Jest to zabieg chirurgiczny, który sprawia, że widzimy ostro bez konieczności noszenia szkieł korekcyjnych. Najchętniej wybieraną metodą laserowej korekcji jest LASIK – to najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa spośród wszystkich metod chirurgicznych leczenia wad wzroku. Zabieg laserowy nie może być przeprowadzony u każdego. Przede wszystkim oko musi być zdrowe. Dyskwalifikuje więc jaskra, zaćma, zespół suchego oka czy cukrzyca. Nie przeprowadza się zabiegu u osób po 55 roku życia. Zresztą zabieg ten nie pomaga w przypadku pogorszenia wzroku wynikającego ze starzenia. Zabiegowi nie mogą poddać się też dzieci oraz te osoby, u których wada regularnie się pogłębia.

Co mają robić więc Ci, którzy nie mogą poddać się z różnych względów zabiegowi laserowemu albo boją się ingerencji chirurgicznej? Ponieważ laserowa korekcja wad wzroku ma wiele ograniczeń, opracowano inną metodę, która może poprawić wzrok. Ortokorekcja jest nieinwazyjną i odwracalną metodą korekcji krótkowzroczności. Ortosoczewki tak korygują kształt rogówki, że w ciągu dnia widzimy normalnie bez okularów.

Amerykanie pracowali nad tą metodą blisko 50 lat., ale dopiero kiedy wynaleziono specjalny materiał, który w stu procentach jest gazoprzepuszczalny, udało się tą metodę wprowadzić na dobre. Przełomem było też opracowanie specjalnej aparatury diagnostycznej. Keratotopograf pozwala sporządzić komputerową mapę rogówki. - Wygląda to podobnie jak mapa topograficzna terenu i pozwala ustalić dokładnie kształt rogówki. Na tej podstawie na zamówienie wykonuje się soczewki indywidualnie dopasowywane do każdego pacjenta – wyjaśnia lek.med. Oxana Borissova z Wrocławskiego Eye Laser – Center, które jako pierwsze w Polsce zastosowało otrokorekcję w 2003 roku. W efekcie używania ortosoczewek, w ciągu dnia widzi się dobrze już bez użycia szkieł czy okularów.

Jest to idealny sposób korekcji dla osób z krótkowzrocznością do 4,5 dioptrii, które nie mogą albo nie chcą korygować wady wzroku laserowo. Ortosoczewki zamawiane są indywidualnie dla każdego pacjenta uwzgęldniając parametry jego rogówki. Wykonywane są w laboratoriach USA, Niemiec i Szwajcarii. Pacjent zakłada ortosoczewki na noc, rano po przebudzeniu zdejmuje je a w ciągu dnia jego wada jest skorygowana tak, że ma stuprocentową ostrośc wzroku. Nie ma potrzeby używania soczewek kontaktowych i okularów w ciągu dnia. Ortokorekcja bardzo dobrze się sprawdza u osób młodych osób i dzieci od 10 roku życia. W ich przypadku ortokorekcja nie tylko koryguje wadę, ale również w 70% przypadków stabilizuje lub znacznie hamuje postępującą krótkowzroczność.

** Więcej informacji znajdziesz w Internecie:

http://www.eyelaser.pl/

Informacja telefoniczna: 71 344 80 80; 71 790 00 30
Wrocławskie Eye Laser Center
CENTRUM DOBREGO WZROKU
ul. Oławska 9; Wrocław**

Odwiedź NAS na Facebooku.
Szukaj naszej firmy pod hasłem: ,,Wrocławskie Eye Laser Center'' lub ,,Eye Laser Center''. Czekamy na Wasze ,,Lubię to!'' .

NIEZBĘDNE BADANIA
Musisz je przejść, aby lekarz mógł precyzyjnie dobrać soczewki. Obejmuje one m.in. badanie refrakcji i keratometrii, komputerowe badanie topografii rogówki i stworzenie jej mapy. Potem lekarz zakłada na oko „próbną” soczewkę i po odczekaniu ok. 1,5 godziny, analizuje powstałe zmiany kształtu rogówki i obniżenie wady. Jeśli wszystko jest w porządku po ok. dwóch tygodniach otrzymasz zestaw soczewek. Potem musisz jeszcze przyjść na trzy wizyty kontrolne. Po 7-10 dniach, po miesiącu i po 3-4 miesiącach.

Dla kogo TAK
Dzięki ortokorekcji możemy zrezygnować z noszenia okularów i soczewek kontaktowych w ciągu dnia. Każdy, kto spełnia określone wymogi, może z niej skorzystać. Jednak metoda ta polecana jest przede wszystkim dla:
· sportowców,
· osób pracujących w zapylonych i zadymionych pomieszczeniach,
· dzieci i młodzieży ( hamuje postęp wady)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto