MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów na zabytkowych statkach z Muzeum Odry. Rejs zabytkowym statkiem do śluzy Szczytniki.

Tomasz Pawlak
Tomasz Pawlak
Noc Muzeów na zabytkowych statkach z Muzeum Odry.
Noc Muzeów na zabytkowych statkach z Muzeum Odry. Muzeum Odry
Muzeum Odry, mieszczące się od dwudziestu lat przy ulicy Wybrzeże Wyspiańskiego we Wrocławiu, to kolekcja unikalnych statków żeglugi śródlądowej. Wśród nich znajduje się ostatni w Polsce mały holownik parowy, znany jako "Mały Holender", który pełnił służbę od 1949 roku, barka towarowa z 1936 roku oraz wyjątkowy, również przedwojenny dźwig pływający. Pasjonaci żeglarstwa, dawnej techniki oraz marynarze żeglugi śródlądowej - wolontariusze Fundacji oprowadzą zwiedzających po zabytkowych kajutach i maszynowniach.

Spis treści

Muzeum Odry to centrum kultury morskiej i rzecznej

Muzeum Odry to nie tylko zbiór unikalnych statków żeglugi śródlądowej, ale także ważne centrum kultury morskiej i rzecznej w Polsce. Jego działalność obejmuje nie tylko prezentację zabytkowych jednostek pływających, ale także organizację różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych związanych z historią, tradycjami oraz życiem na wodach Odry i innych rzekach.

Muzeum pełni także rolę ośrodka badawczego, dokumentując historię i rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce, a także prowadząc prace konserwatorskie nad zabytkowymi jednostkami pływającymi. Dzięki współpracy z instytucjami naukowymi i organizacjami branżowymi, muzeum aktywnie wspiera również badania nad ekologią rzek oraz promuje świadomość ekologiczną wśród społeczności lokalnej i turystów.

Co będzie można zobaczyć podczas nocnego zwiedzania?

W trakcie tego wieczoru będzie również możliwość zwiedzenia Muzeum Odry od strony wody, dzięki wodniakom, którzy bezpłatnie zabiorą chętnych na 10-minutowy rejs po awanporcie śluzy Szczytniki (pływamy od 18:30 do zmroku). Dla miłośników kultury wodniackiej przygotowano mini koncert szant, który odbędzie się między godziną 18:30 a 20:00. Zgodnie z tradycją Nocy Muzeów, przy Przystani Muzeum Odry odbędzie się spotkanie zabytkowych pojazdów.

Będą też zabytkowe samochody!

W tym roku piknik na Wybrzeżu dodatkowo uświetnią zabytkowe pojazdy Klasycznej Strefy Wrocław, tworzącej Otwarte Muzeum Motoryzacji. Właściciele i odwiedzający będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat zabytkowej motoryzacji (wystawa będzie dostępna w godzinach 18:30-20:30).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Noc Muzeów na zabytkowych statkach z Muzeum Odry. Rejs zabytkowym statkiem do śluzy Szczytniki. - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto