Nigeryjczyk w Śląsku

Paweł Rusiecki
Piłka nożna. Zespół Śląska Wrocław pokonał w sparingowym meczu wicelidera IV-ligi - Inkopax Wrocław 4:0. - Można powiedzieć, że był remis 2:2, bo dwie bramki strzelili nasi zawodnicy wypożyczeni na Oporowską (Michał ...

Piłka nożna.

Zespół Śląska Wrocław pokonał w sparingowym meczu wicelidera IV-ligi - Inkopax Wrocław 4:0. - Można powiedzieć, że był remis 2:2, bo dwie bramki strzelili nasi zawodnicy wypożyczeni na Oporowską (Michał Struzik i Michał Wróbel - dop. red.) - żartował po meczu prezes Inkopaksu, Paweł Pałys. W zespole Śląska testowani byli dwaj zawodnicy - Szymon Płaszczy z Bierutowa oraz Nigeryjczyk Paul Babali. - Ten Nigeryjczyk to jakieś nieporozumienie - skwitował jego występ kierownik Śląska, Zbigniew Słobodzian. - Od wtorku chcemy już ruszyć z tą transferową machiną na poważnie i sprawdzać takich graczy, którzy faktycznie mogą być wzmocnieniem - dodał.
Zanim Śląsk sprowadzi nowych graczy, musi uregulować stare długi. Wydział Dyscypliny ukarał wrocławski klub półrocznym zakazem dokonywania transferów, bo Śląsk wciąż nie spłacił zaległości finansowych wobec byłych graczy.

Śląsk Wrocław - Inkopax Wrocław 4:0. Bramki: Lis 6, Struzik 24, Wróbel 25, Małecki 84.
Śląsk: Jaroszewski - Wróbel, Sztylka, Ignasiak, Lis - Małecki, Szewczyk, Iwan, Sasin - Struzik, Wielgus. Po przerwie weszli: Janukiewicz, Kowlaczyk, Samiec, Flejterski, Jaworski, Babali, Płaszczy.
Inkopax: Smółka - Kras, Brzęczek, Krupa, Sowiński, Kotala, Matuszyk, Repeła, Kowalewski, Rejmer, Świst. Po przerwie weszli: Pawłowski, Fornal.