Nie ma mocnych na Mroczkowską

(WoK)
Gwardzistki odniosły trzecie kolejne zwycięstwo, w tym drugie na wyjeździe Odkąd do zespołu wróciła honorowa obywatelka Jawora – Katarzyna Mroczkowska, Gwardia jeszcze nie przegrała.

Gwardzistki odniosły trzecie kolejne zwycięstwo, w tym drugie na wyjeździe

Odkąd do zespołu wróciła honorowa obywatelka Jawora – Katarzyna Mroczkowska, Gwardia jeszcze nie przegrała. W sobotę zdobyła Mielec, znów zwyciężając po tie-breaku. Końcówka pierwszego seta mogła wrocławianki nieco rozzłościć, bo od stanu 17:17 oddały gospodyniom pięć oczek z rzędu, a całą partię przegrały do 18. W drugiej odsłonie swoje pięć minut miała w ataku Bogumiła Barańska. W dużej mierze dzięki niej ekipa Rafała Błaszczyka prowadziła 16:13, a po drugiej przerwie technicznej panowała już niepodzielnie. 20:25.
Gwardia znaczy zespół
Gwardzistki poszły za ciosem i kolejnego seta rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Trener Stali Jacek Wiśniewski próbował różnych rozwiązań, ale przyjezdne ani na chwilę nie oddały prowadzenia, zwyciężając 25:18. Czwartą partię wrocławianki rozpoczęły od prowadzenia 8:6, ale długo z prowadzenia się nie cieszyły. Przed drugą przerwą techniczną prowadziły już mielczanki (16:13), które doprowadziły do tie-breaka. W nim Gwardia miała nawet 4 punkty zaliczki (8:4), ale po serii zagrywek Gabrieli Tomasekovej zrobiło się 10:10, a później 13:13. Wtedy na wysokości zadania stanęły jednak Barańska i bardzo solidna Paulina Gomułka. Trener Rafał Błaszczyk mógł być również zadowolony z postawy Mroczkowskiej, Małgorzaty Kupisz (świetna na rozegraniu, ale i w obronie) oraz serwisów Natalii Żelezniakowej. Po prostu wygrał zespół.