18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nie do zobaczenia. Do wyburzenia

Marcin Hołubowicz
Ruiny kompleksu pałacowego w Goszczu (powiat oleśnicki)
Ruiny kompleksu pałacowego w Goszczu (powiat oleśnicki) Materiały: facebook.com/pages/Zabytki-Dolnego-Śląska
Portal Zabytki Dolnego Śląska prowadzi na Facebooku galerię zdjęć "Nie do zobaczenia. Do wyburzenia". To parodia kampanii urzędu marszałkowskiego, która ma promować województwo. Twórcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na niszczejące i nieremontowane pałace czy zamki, które straszą jako ruiny.

Dolnośląski Urząd Marszałkowski prowadzi kampanię reklamową "Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia". Na spotach reklamowych i rozwieszonych banerach zobaczymy turystyczne atrakcje Dolnego Śląska - przez góry, lasy i jeziora, po pałace czy zamki. Twórcy portalu o zabytkach Dolnego Ślaskiego tworzą jednak konkurencyjne "reklamy". Pasjonaci historii chcą za ich pomocą zwrócić uwagę na niszczejące obiekty, których nikt nie zapomina.

Nie do zobaczenia. Do wyburzenia

Zdarza się, że zabytkowy zamek czy dwór trafia w prywatne ręce, ale zamiast zapowiadanego hotelu czy restauracji pozostaje tylko nieużytkowany, niszczejący budynek. Dlatego wolontariusze starają się "ocalić" od zapomnienia to, co zostało z dawnej świetności zabytków z pomocą zdjęć czy filmów.

Działacze umieszczają w sieci również własne "spoty" reklamowe: Oto przykłady:

- Dolny Śląsk jest najbogatszym w zabytki regionem w Polsce - piszą twórcy portalu - To odzwierciedlenie minionego dobrobytu tej ziemi, zasobnej w złoto, srebro, kamienie szlachetne, minerały, a także węgiel, miedź czy żelazo, które kiedyś w znaczącym stopniu decydowało o rozwoju regionu i jego potędze. żyzne ziemie sprzyjały tworzeniu wielkich majątków, a rozwój kupiectwa i przemysłu - rozwojowi miast. w takich warunkach mieszczanie, właściciele ziemscy, rycerze, książęta, zakonnicy, bogaci chłopi fundowali zachwycające dzieła sztuki, kościoły, piękne rezydencje, parki, które w swoim rozmachu nie mają odpowiedników w całym kraju - opisują, jednocześnie zachęcając do wycieczek turystycznych po województwie dolnośląskim.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto