NIE DALI RADY

WROCŁAW Drugiej porażki w drugim meczu Euroligi przed własną publicznością doznali wczoraj koszykarze Idei Śląska. Tym razem lepsi okazali się Turcy, którzy wygrali w Hali Ludowej 93:84.

WROCŁAW

Zgodnie z naszymi zapowiedziami wrocławianie wystąpili bez Rajmondasa Miglinieksa, ale za to z Alvinem Jonesem w pierwszej piątce. Amerykanin zaczął od efektownego wsadu po podaniu Macieja Zielińskiego, ale szybko złapał przewinienia (w efekcie grał tylko 9 min.). Po trzech minutach i trójkach Kestutisa Marciulonisa oraz Dainiusa Adomaitisa mistrzowie Polski wygrywali nawet 10:3. Później - niestety - nie było już tak różowo...
Pod koszami zaczął dominować duet Blair-Praskevicius, punkty zdobywali także gracze obwodowi (Booker i Erdenay) i przewaga wrocławian zaczęła topnieć. Sporo błędów popełniano zwłaszcza przy Praskeviciusie, który punktował z czystych pozycji. Po 10 minutach goście prowadzili 29:25, zaś w 15 min. ich przewaga urosła nawet do 11 oczek (29:40). Śląsk miał olbrzymie problemy z rozegraniem akcji (zdecydowanie najlepiej radził sobie 19-latek Skibniewski, Gregow pojawił się w całym meczu na zaledwie 4 minuty). W efekcie w pierwszej połowie mistrzowie Polski stracili aż 50 punktów (!) i przegrywali 40:50.

W drugiej odsłonie wrocławianie pokazali charakter. Bardzo dobrze radził sobie Richard Lugo, na parkiecie rządził Skibniewski i Śląsk konsekwentnie odrabiał straty. W 34 min. gospodarze zdołali nawet wyjść na prowadzenie (73:72). W kluczowym momencie wrocławianie dwukrotnie jednak przegrali walkę na tablicach a później sprawy w swoje ręce wziął Booker. Amerykanin, który przez całą II i III kwartę prezentował się bardzo przeciętnie i nie zdobył żadnego punktu, w ciągu 3 minut zdobył 14 (1) punktów i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gości.

Wrocławianie po raz drugi przegrali przed własną publicznością, ale było to zdecydowanie inne spotkanie niż pojedynek z Ulkerem. Tym razem Śląsk nie ugiął się pod naporem rywala, walczył do ostatnich minut i na pewno docenił to komplet kibiców w Hali Ludowej. Choć nie da się ukryć, że tego zwycięstwa może wrocławianom bardzo brakować...

Idea Śląsk Wrocław - Ulker Stambuł 84:93 (25:29, 15:21, 21:17, 23:26).
Idea Śląsk: Tomczyk 17 (2), Zieliński 14 (1), Adomaitis 10 (2), Marciulionis 8 (1), Jones 4 oraz Lugo 11, Skibniewski 5, Kul 5, Giedraitis 5 (1), Wiekiera 3 (1), Gregow 2.
Ulker: Booker 20 (1), Blair 20, Praskevicius 20 (2), Erdenay 9 (2), Yildirim 0 oraz Goljović 12 (4), Acik 9, Erdogan 8 (1), Pachulia 0, Gonlum 0.