Najmniejsze wsie na Dolnym Śląsku. Oto 15 z nich. W niektórych mieszka jedna osoba

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Mateusz Różański
Mateusz Różański
Najmniejsza wieś na Dolnym Śląsku to... Zanim o niej to co nieco o tym zestawieniu. Znajdziecie tu 15 wsi z Dolnego Śląska, które według danych z Narodowego Spisu Powszechnego są najmniejsze. Co ciekawe na mapie Dolnego Śląska znajduje się taka wieś, gdzie oficjalnie mieszka tylko jedna osoba. Kliknij w fotografię, żeby przejść do zestawienia!
Najmniejsza wieś na Dolnym Śląsku to... Zanim o niej to co nieco o tym zestawieniu. Znajdziecie tu 15 wsi z Dolnego Śląska, które według danych z Narodowego Spisu Powszechnego są najmniejsze. Co ciekawe na mapie Dolnego Śląska znajduje się taka wieś, gdzie oficjalnie mieszka tylko jedna osoba. Kliknij w fotografię, żeby przejść do zestawienia! Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
-Najmniejsze wsie na Dolnym Śląsku. Oto 15 z nich. W niektórych mieszka jedna osoba. Znajdziecie tu 15 wsi z Dolnego Śląska, które według danych z Narodowego Spisu Powszechnego są najmniejsze. Co ciekawe na mapie Dolnego Śląska znajduje się taka wieś, gdzie oficjalnie mieszka tylko jedna osoba. Kliknij w fotografię, żeby przejść do zestawienia!

Najmniejsze wsie na Dolnym Śląsku. Oto 15 z nich. W niektórych mieszka jedna osoba

Niedawno pisaliśmy o największych wsiach na Dolnym Śląsku. Palmę pierwszeństwa dzierży w tym przypadku Kiełczów, który zamieszkuje ponad 10 tys. osób. Jaka miejscowość znajduje się na drugim krańcu zestawienia. Zdziwicie się, bo jest ona położona tuż przy jednym z największych miast w naszym województwie.

Czym jest w ogóle wieś? Z encyklopedii PWN dowiadujemy się, że wieś to „określenie zasiedlonego odcinka terenu, stanowiącego historycznie ukształtowaną jednostkę osadniczą".

Dane pochodzą z roku 2021

Prezentowane przez nas dane pochodzą z zasobów Narodowego Spisu Powszechnego, który przeprowadzony został w roku 2021. Są one systematycznie udostępniane w bieżącym roku, a najnowsze dotyczą m.in. wielkości wsi na Dolnym Śląsku. Największe to:

  • Kiełczów,
  • Smolec,
  • Wysoka,
  • Bielany Wrocławskie,
  • Mysłakowice.

Żeby dowiedzieć się, które wsie pozycjonują się jako najmniejsze - kliknij w przycisk poniżej i sprawdź!

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

iPolitycznie - Jeśli KE nas nie posłucha, będziemy żądać rekompensat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie