Na Partynicach ścigano się w hali (ZDJĘCIA)

Łukasz Bronicz
na zdjęciu Sławomir Szlachta
na zdjęciu Sławomir Szlachta materiały prasowe / Beata Wieczorkowska
Po czterech latach przerwy do Wrocławia wróciły halowe zawody jeździeckie. W weekend 6-8 listopada w partynickiej hali ścigało się ponad 150 zawodników.

Na Partynicach przez trzy dni odbywały się konkursy jeździeckie. Zawody były wymagające - 7 listopada w kategorii OPEN do parkuru o wysokości 125 cm awansowało tylko 7 z 44 par. Wygrała Magdalena Ziajkowska (Hipica Polonia Słupno) na Larze Croft, tuż za nią uplasowała się Samanta Forlini (KJ Zbyszko) na Kontendro, a trzecie miejsce zajął Witold Bieniek (Jantar Stryków) na Zalvo.

W konkursie zwykłym triumfował Dominik Słodczyk (KJ Zbrosławice) na Seaquest. W WAGO BARIERY najlepszą okazała się być Ludmiła Siergiej-Krysztofiak (KJ salio) na Calidos. Zawodniczka osiągnęła pułap 175 centymentrów.

8 listopada odbyło się WAGO Grand Prix CSN. W wymagającym koncentracji parkurze wystartowały 34 pary, a do rozgrywki awansowały tylko cztery. W finałowym barażu zawodnicy podjęli ryzyko i jechali bardzo widowskowo, ku uciesze publiczności, która po brzegi wypełniła halę Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych. Wygrał Sławomir Szlachta z JKS Equistro Wierzawice na Quinterze, drugi był Maciej Kostrzewski (bpk) na Chico Hippica, a trzecim miejscem musiał się zadowolić Łukasz Troszczyński na Djarvi B.

We wspólnym konkursie w kategorii juniorów i młodych jeźdzców pierwsze miejsce zajęła 14-letnia Dalia Lehmann (Lehmann Sport Horses) na Quitoki, tuż za nią (a jednocześnie jako pierwszy wśród młodych jeźdzców) był Adam Grzegorzewski (Stow. Agro-Aves Gajewniki) na Okarino.

POLECAMY: Wrocław ma Hydropolis, czyli centrum wiedzy o wodzie (ZDJĘCIA, FILM)