Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na Alei Wielkiej Wyspy układany jest asfalt. Kierowcy pojadą po nim w tym roku [ZDJĘCIA]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Na odcinku między ul. Dembowskiego i Olszewskiego ułożono pierwszą warstwę masy bitumicznej. Pozwoli on na szybki przejazd między Sępolnem a Biskupinem
Na odcinku między ul. Dembowskiego i Olszewskiego ułożono pierwszą warstwę masy bitumicznej. Pozwoli on na szybki przejazd między Sępolnem a Biskupinem WI
Aleja Wielkiej Wyspy połączyła niedawno zarówno brzegi Odry, jak i Oławy. Ale trasa łącząca Wielką Wyspę z Krzykami to nie tylko mosty. Najbardziej zaawansowane prace widać od strony Biskupina i Sępolna, gdzie na odcinku między ul. Dembowskiego i Olszewskiego ułożona została masa bitumiczna.

Ten odcinek budowanej AWW nie jest długi, ma blisko 250 metrów. Jest za to bardzo ważny, bo w docelowej organizacji ruchu ma pozwolić na szybki dojazd z Sępolna na Biskupin. Skrzyżowania budowanej alei z ul. Olszewskiego i Dembowskiego jest praktycznie początkiem (lub końcem) drogi AWW. Kierując się w stronę Sępolna, trasa dojdzie jeszcze w rejon istniejącego skrzyżowania z ul. Mickiewicza i al. Paderewskiego, położonego na granicy Sępolna i Zalesia.

- Na odcinku między ul. Dembowskiego i Olszewskiego ułożyliśmy pierwszą warstwę masy bitumicznej. Przy jezdni powstaną dwukierunkowe drogi rowerowe, chodniki, jest budowana zatoka dla autobusów. Nasadzimy tu piękne lipy oraz krzewy – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Prace na odcinku idą zgodnie z harmonogramem, co oznacza, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, będzie to pierwsza część AWW otwarta dla kierowców jeszcze w tym roku. Pod jezdnią wykonawca, konsorcjum firm Banimex i Azi-Bud, wybudował trzy małe tunele. Umożliwią płazom i innym małym zwierzętom bezpieczne przejście pod drogą.

Jak przebiega trasa Alei Wielkiej Wyspy i kiedy nią pojedziemy?

Za węzłem al. Armii Krajowej trasa przebiega nad nowym śladem ul. Wilczej, następnie przecina tereny ogródków działkowych, dochodząc do rzeki Oławy. Po przekroczeniu rzeki oraz minięciu lasu Rakowieckiego przebiega wiaduktem nad ul. Międzyrzecką i mostem nad Odrą. Dochodzi on za ul. Biegasa. Dalej AWW biegnie nasypem, krzyżuje się z ul. Olszewskiego, Dembowskiego, dochodząc ostatecznie w rejon istniejącego skrzyżowania z ul. Mickiewicza i al. Paderewskiego, znajdującego się na granicy Sępolna i Zalesia.

Tak będzie przebiegać Aleja Wielkiej Wyspy
Tak będzie przebiegać Aleja Wielkiej Wyspy Gazeta Wrocławska

Planowo całość AWW ma zostać otwarta dla kierowców do listopada 2023 roku, a pełne zakończenie inwestycji nastąpi we wrześniu 2024 roku. Jej koszt szacowany jest na około 234 mln zł.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na Alei Wielkiej Wyspy układany jest asfalt. Kierowcy pojadą po nim w tym roku [ZDJĘCIA] - Gazeta Wrocławska

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto