Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach. LKS Opocznianka coraz lepsza

Dag
Mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów odbyły się w Siedlcach. Zawodnicy LKS Opocznianki z nowymi rekordami życia i tytułami mistrzów. W klasyfikacji drużynowej opoczyńscy sztangiści zajęli dziesiąte miejsce na czterdzieści pięć ekip.

W miniony weekend w Siedlcach rozegrano mistrzostwa Polski w podnoszenie ciężarów zrzeszenia LZS w kategoriach wiekowych U-15 i U-17. W mistrzostwach tych uczestniczyła szóstka sztangistów z klubu LKS Opocznianka Opoczno.

Podopieczni Krzysztofa Maja i Mariusza Salamona zaprezentowali się znakomicie. W pierwszym dniu zawodów na pomoście walczyła Karina Chuda. Po rwaniu była czwarta, ale to, co się stało w podrzucie to istny popis naszej zawodniczki, gdyż podrzucając 73 kg ustanowiła rekord życiowy i tym samym zdobywając złoty medal w kat. wagowej do 53 kg (U-17) oraz tytuł mistrza Polski.

W następnym dniu zawodów startował Olek Bryłka i nie zawiódł. Olek w rwaniu miał słabszy wynik wyrywając 68 kg, lecz w podrzucie dał z siebie wszystko bijąc rekord życiowy wynikiem 83 kg czym wywalczył wicemistrzostwo Polski w kat. wagowej do 56 kg (U-15).

Miłą niespodzianką było w tym dniu zdobycie brązowego medalu przez młodego zawodnika klubu Opocznianka Opoczno Kacpra Adamczyka w kat. wagowej do 69 kg (U-15) wynikiem w dwuboju 141 kg.

Następni zawodnicy Opocznianki Maciej Defratyka w bardzo mocno obsadzonej kat. wagowej do 62 kg (U-17) zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając szóste miejsce, a w kat. wagowej do 94 kg (U-17) Adrian Adamczyk wywalczył miejsce piąte.

W niedzielę startował nasz wicemistrz Świata z Bangkoku Bartek Adamus, w rwaniu ustanowił on rekord życiowy wynikiem 145 kg. W podrzucie Bartek zaplanował pobić rekord Polski należący już długie lata do Adriana Zielińskiego, w pierwszym podejściu zalicza 165 kg, w drugim 173 kg, niestety w trzecim podejściu ciężar 181 kg okazuje się za duży i podejście zostaje spalone.

- To talent, a kolejne medale i rekordy są tylko kwestią czasu - powiedział po zawodach Marcin Dołęga rekordzista świata w rwaniu i mistrz Europy.
Bartek wywalczył tytuł mistrza Polski w kat. wagowej do 85 kg (U-17) oraz zdobył tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju, który odbył się w Siedlcach.**W klasyfikacji drużynowej opoczyńscy sztangiści zajęli dziesiąte miejsce na czterdzieści pięć ekip.**