Wystawa „Malując” Urszula Wilk/ Eugeniusz Minciel

2018-01-08 16:25:52

„Malując”
Urszula Wilk/ Eugeniusz Minciel
11 stycznia – 25 lutego 2018 r.
Wernisaż 11 stycznia, godzina 18:00
Muzeum Architektury we Wrocławiu
kurator: Mirosław Jasiński


Wystawa „Malując” prezentowana w historycznych wnętrzach Muzeum Architektury jest pierwszą wspólną prezentacją Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela – malarzy, małżeństwa, które w obszarze sztuki prowadzi dwie indywidualne opowieści.

O ile Wilk w swoim malarstwie analizuje relacje między światłem i cieniem, przestrzenią i jej brakiem, geometrią i asymetrią, o tyle Minciela zajmuje gest i potencjał malarskiej ekspresji oraz pytanie dokąd te środki mogą go zaprowadzić. Wspólna obojgu pozostaje idea malarstwa rozumianego nie tylko jako dziedzina sztuki, ale rodzaj imperatywu, impulsu i celu.

Zaproponowany na wystawie rodzaj konwersacji między dwojgiem artystów będzie z jednej strony czynnikiem odpowiednio dezorganizującym i równoważącym fabułę ekspozycji. Z drugiej stanie się metaforą niezwykłej relacji łączącej Wilk i Minciela, w której życie codzienne ściśle splecione jest ze sztuką.

Organizatorami wystawy są Galeria Miejska we Wrocławiu i Muzeum Architektury we Wrocławiu.Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1956382801253247/

Spot:


Jesteś na profilu Galeria Miejska we Wrocławiu - stronie mieszkańca miasta Wrocław. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj