Miedzianka gromi na wyjeździe - Legniczanie pokonali Unię Janikowo 5:1

(MIK)
Prawie miesiąc temu wrocławski Śląsk zupełnie sobie w Janikowie nie poradził. Wrocławianie przegrali tam 0:2. Czy Miedź jest zatem lepszym zespołem od WKS-u? Pierwszy mecz sezonu, rozegrany w Legnicy wskazywał, że to ...

Prawie miesiąc temu wrocławski Śląsk zupełnie sobie w Janikowie nie poradził. Wrocławianie przegrali tam 0:2. Czy Miedź jest zatem lepszym zespołem od WKS-u? Pierwszy mecz sezonu, rozegrany w Legnicy wskazywał, że to raczej Śląsk jest silniejszy. Zresztą patrząc tylko na skład, a co za tym wyższe zarobki wrocławian wydawałoby się, że Miedź nie ma prawa się z nimi równać. Ale to właśnie zespół Petra Nemca wygrał w Janikowie. Ba! On Unię po prostu rozgromił.

Mecz ułożył się legniczanom wręcz fantastycznie. Już w 2 minucie prowadzili 1:0, a rywal miał jednego gracza mniej. Czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję jednym z legniczan, zobaczył Wojciech Jarmuż. Po chwili do rzutu wolnego podszedł Jan Strelec, Marcin Ciesielski źle ustawił mur i nie miał żadnych szans przy silnym strzale po ziemi. - To co się później działo, było tylko konsekwencją pierwszych minut - mówił po meczu Maciej Bartoszek, szkoleniowiec Unii.
W drugiej połowie legniczanie już tylko dobijali ambitnie grających rywali, którym zaczynało brakować sił. Worek z bramkami otworzył Rafał Wodniok, a królem polowania został Damian Misan, który zdobył dwa gole. Były król strzelców jeleniogórskiej okręgówki (w barwach Olimpii Kamienna Góra) ma już na koncie pięć trafień. - Mogę być zadowolony zarówno z gry jak i wyniku. W zasadzie już w pierwszej połowie mój zespół powinien zdobyć kolejne bramki. Padły one po przerwie, bo moi chłopcy opanowali boisko i nie pozwalali osłabionej Unii na zbyt wiele - mówił po meczu opiekun Miedzi, Petr Nemec.

Unia Janikowo 1
Miedź Legnica 5
do przerwy 0:1
Bramki: Kretkowski (90) - Misan 2 (66, 75-k.), Strelec (2), Wodniok (54), Ziajka (61). Sędziował: M. Górecki (Katowice). Żk: Mysiak, Nowosielski, Morou - Kłak, Wodniok, Imianowski. Czk: Jarmuż (1, Unia, za faul). Widzów: 2000.
Unia: M. Ciesielski - T. Ciesielski, Młodzieniak, Kretkowski, Morou, Mysiak (68 Nowaczyk), Todorow (46 Nowosielski), Pawlak (37 Witkowski), Warczachowski, Jarmuż, Rašić.
Miedź: Mariak - Kłak, Kotlarski, Imianowski, Strelec - Bielski, Krzyżanowski (46 Majka), Wodniok, Łysak (59 Zieliński) - Ziajka (87 Halkowicz), Misan.