MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto miastu nierówne. Powstał ranking najlepszych i najgorszych miast świata do życia i pracy. Gdzie najbardziej warto się osiedlić?

Emil Hoff
Jeśli planujecie kiedyś wyemigrować z Polski do innego kraju, powinniście zapoznać się z nowym rankingiem najlepszych i najgorszych miast świata do życia i pracy dla emigrantów. Gdzie najłatwiej się osiedlić, znaleźć pracę i przyjaciół? Które miasta są drogie i nieprzyjazne? Zapraszamy do galerii z wynikami badania.
Jeśli planujecie kiedyś wyemigrować z Polski do innego kraju, powinniście zapoznać się z nowym rankingiem najlepszych i najgorszych miast świata do życia i pracy dla emigrantów. Gdzie najłatwiej się osiedlić, znaleźć pracę i przyjaciół? Które miasta są drogie i nieprzyjazne? Zapraszamy do galerii z wynikami badania. masterlu, 123RF.com, zdjęcie ilustracyjne
Jeśli planujecie kiedyś przenieść się do innego miasta lub nawet kraju, by popracować trochę w zupełnie nowym otoczeniu, powinniście zawczasu sprawdzić, gdzie emigrantom żyje się i pracuje najlepiej. Powstał nowy ranking najlepszych i najgorszych miast do osiedlenia się i zarabiania pieniędzy. Oba końce listy zawierają niespodzianki. Gdzie warto się przeprowadzić, a których miast należy unikać? Zapraszamy do galerii z wynikami rankingu.

Spis treści

Najlepsze i najgorsze miasta dla emigrantów. Sprawdźcie, zanim podejmiecie decyzję o przeprowadzce

Rosnące ceny energii i koszty utrzymania skłaniają coraz więcej osób do poszukiwania szczęścia w życiu i karierze poza granicami własnego kraju. Teraz, gdy pandemia COVID-19 i związane z nią graniczne obostrzenia są już niemal wszędzie tylko złym wspomnieniem, perspektywa emigracji staje się dla wielu realna i kusząca.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie żyje się najlepiej emigrantom, na pewno zainteresuje Was najnowsze zestawienie Expat City Ranking, przygotowane przez firmę InterNations na zlecenie agencji prasowej Bloomberg. To ranking najlepszych i najgorszych miast do życia dla tzw. ekspatów, czyli emigrantów zarobkowych o wysokich kwalifikacjach, dla których znalezienie pracy w obcym kraju nie stanowi najczęściej większego problemu.

Gdzie na Ziemi emigrantom żyje się i pracuje najłatwiej, a gdzie najtrudniej? Oba końce listy zawierają niespodzianki.

Jak powstał ranking najlepszych i najgorszych miast dla emigrantów?

Ranking najlepszych i najgorszych miast na świecie do życia i pracy dla emigrantów w 2022 r. to efekt dogłębnych studiów nad potrzebami przybyszów i infrastrukturą, pozwalającą je zaspokajać, dostępną w wybranych metropoliach całego świata.

Specjaliści z InterNations zbadali łącznie 50 miast z całego świata, posługując się stworzonymi przez siebie obocznymi rankingami z ich własnymi kategoriami, w tym np. rankingiem jakości życia, łatwości osiedlenia się i znalezienia pracy w danym mieście, rankingiem kosztów życia i przystosowania do najważniejszych potrzeb emigrantów. Główną metodą tworzenia rankingów było przeprowadzanie ankiet.

W efekcie powstała lista 50 miast, ułożonych w rankingu od najlepszego do najgorszego. Pierwsza dziesiątka to najlepsze miasta do życia dla emigrantów, gdzie nie trudno znaleźć pracę, a koszty życia nie są wysokie. Ostatnie dziesiątka to miasta-koszmary, w których biurokracja i wysokie ceny bardzo utrudniają osiedlenie się i funkcjonowanie.

Gdzie najbardziej warto się osiedlić i których miast należy unikać? TOP najlepszych i najgorszych miast dla emigrantów

W galerii poniżej znajdziecie dwie listy miast. Najpierw TOP 10 metropolii z całego świata, w których najbardziej warto się osiedlić, a następnie kolejne 10 miast z samego dołu listy – to miasta, których emigranci powinni raczej unikać. Obie listy mogą Was zaskoczyć. Które miejsce zajął Paryż, jak wypadł Dubaj? Warto się przekonać.

Zapraszamy do galerii z wynikami rankingu:

Dodaj firmę
Logo firmy Polska Organizacja Turystyczna
Warszawa, Chałubińskiego 8
Autopromocja
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Miasto miastu nierówne. Powstał ranking najlepszych i najgorszych miast świata do życia i pracy. Gdzie najbardziej warto się osiedlić? - Strona Podróży

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto