Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto i kolejarze zajmą się rogatkami na ul. Zwycięskiej. Nowa sygnalizacja, więcej policji i mandaty do 2000 złotych [FILM, ZDJĘCIA]

Nadia Szagdaj
Nadia Szagdaj
Miasto wpadło więc na pomysł, by przed przejazdami uruchomić dodatkową sygnalizację świetlną. Dodatkowo edukować kierowców będą pracownicy SOK oraz strażnicy miejscy i policjanci.
Miasto wpadło więc na pomysł, by przed przejazdami uruchomić dodatkową sygnalizację świetlną. Dodatkowo edukować kierowców będą pracownicy SOK oraz strażnicy miejscy i policjanci. UM we Wrocławiu - monitoring miejski
Od piątku (1 lipca) rusza akcja edukacyjna na przejeździe kolejowym przy ul. Zwycięskiej i Bardzkiej. Miasto, PKP PLK S.A., policja i straż miejska łączą siły w zabezpieczeniu rogatek na linii kolejowej 285. W zabezpieczeniu przejazdu pomogą pracownicy SOK i policjanci. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

W związku z problemami, które zaczęły się wraz z otwarciem linii kolejowej 285, w piątek (1 lipca) rozpocznie się akcja edukacyjna mająca na celu zapobiec awariom rogatek przy ul. Zwycięskiej i Bardzkiej we Wrocławiu.

"Cały system jest tak zbudowany, że jeśli rogatki dotkną pojazdu, czujnik od razu wymusza przejście na tryb awaryjny. Dzięki temu maszynista pociągu otrzymuje informację o tym, że przejazd nie jest zabezpieczony, może dostosować prędkość i zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. Ponowne uruchomienie rogatek trwa jednak często ponad godzinę i powoduje utrudnienia w ruchu" - mówi Zbigniew Komar, koordynator w Wydziale Inżynierii Miejskiej UM.

Miasto wpadło więc na pomysł, by przed przejazdami uruchomić dodatkową sygnalizację świetlną. Dodatkowo edukować kierowców będą pracownicy SOK oraz strażnicy miejscy i policjanci.

Zobacz jak kierowcy łamią przepisy na rogatkach:

od 16 lat

Kierowcy zapłacą za uszkodzone rogatki

"Pociągi niemal od początku funkcjonowania tej linii nie jeżdżą zgodnie z rozkładem, co jest efektem właśnie uszkodzeń rogatek. Mamy nadzieję, że teraz to się zmieni i przypominamy: na miejscu są kamery i wszystkie zarejestrowane przypadki łamania przepisów i uszkodzeń rogatek są wysyłane do odpowiednich służb, dlatego kierowcy mogą spodziewać się mandatów" – zapowiada Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

A kary mogą być sowite. Tym bardziej, że poza komfortem podróżnych, kierowcy narażają na szwank ich zdrowie. Nie wspominając, że także swoje własne życie. "Takie zachowanie kierowców to nie tylko wykroczenie, które kończy się mandatem w wysokości do 2000 zł, ale także śmiertelne zagrożenie, zarówno dla ludzi w samochodach jak i pasażerów pociągu" - zauważa prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Akcja rusza w piątek (1 lipca). Od godz. 8:30 rano służby będą rozdawać ulotki edukacyjne. Na rogatkach możemy spodziewać się kontroli lotnych pracowników SOK i Straży Miejskiej Wrocławia. Miasto oświadcza także, że wraz z kolejarzami szuka nowych rozwiązań, by usprawnić ruch na przejazdach.

Zobacz zdjęcia z nagrań monitoringu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto