Mecz Polska - Mołdawia [Relacja Na Żywo, Transmisja Online, Bramki, Zdjęcia]

Polska podejmuje Mołdawię na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Dawid Antecki/archiwum MM Wrocław
Polska wygrała z Mołdawią 2:0 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Polska Irlandia. Transmisja meczu [TVP, Internet, 6 lutego 2013]

:

0

POLSKA

MOŁDAWIA

11 września o godz. 20:45 Polska reprezentacja zmierzyła się z Mołdawią w ramach eliminacji do mundialu w 2014 roku.

Biało-czerwoni wywalczyli trzy punkty z niżej notowanym zespołem. Waldemar Fornalik odniósł pierwsze zwycięstwo w roli selekcjonera reprezentacji.

RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - MOŁDAWIA

godz. 22:33
KONIEC! Polacy pokonują Mołdawię 2:0. Zdobywają cenne trzy punkty.

godz. 22:27 Kibice stali z miejsc i odśpiewali hymn Polski. Zagrzewają do gry piłkarzy donośnym: "Polska, Polska".

godz. 22:22 W 81. minucie spotkania po dośrodkowaniu Kuby Błaszczykowskiego celnym strzałem akcję wykończył Wawrzyniak i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

godz. 22:20 Piłkarze zbierają już nieprzychylne komentarze. Na Twitterze Jurekszu pisze: "Współczuję tym, którzy zapłacili za oglądanie tego widowiska czy to na stadionie, czy przed tv. Choć sami się w to bagno wkopali". Rybitzy dodaje: "Jak już nam strzelą, piłkarze stwierdzą, że to przez pechowy stadion we Wrocławiu. PZPN obieca, że nie będzie tu więcej meczów i już będzie ok". Jacek puentuje: "Syndrom meczu polskiej reprezentacji".

godz. 22:10 Przeraźliwe gwizdy na trybunach. Po okresie lepszej gry, Polacy oddają inicjatywę gościom. Nie podoba się to kibicom.

godz. 22:00
Polacy się ożywili w drugiej połowie. Aktywny jest Waldek Sobota. Chociaż zdarzają się przestoje w grze, wówczas na trybunach słychać donośne gwizdy.

Słodko-gorzkie reakcje fanów reprezentacji. Oklaskom towarzyszą gwizdy.

godz. 21:45
Na boisku pojawia się gracz mistrza Polski - Waldek Sobota za Marka Saganowskiego. Trybuny skandują nazwisko pomocnika Śląska Wrocław.

godz. 21:30
Sędzia kończy pierwszą połowę. Polska wygrywa, ale gra biało-czerwonych pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej postawę piłkarzy podsumowali kibice, którzy wygwizdali schodzących do szatni zawodników.

Nawet dzieci mają skwaszone miny, kiedy patrzą na grę Polaków

godz. 21:18
Sędzia kończy męki Polaków! W 32. minucie spotkania arbiter dyktuje rzut karny dla gospodarzy za faul na Łukaszu Piszczku. Kuba Błaszczykowski zamienia jedenastkę na bramkę. Biało-czerwoni obejmują prowadzenie.Warto wspomnieć, że to pierwszy gol w historii reprezentacji strzelony na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

godz. 21:15
Okres słabszej gry w wykonaniu obu zespołów. Polacy próbują grać atak pozycyjny. Nie potrafią jednak skontruować sytuacji, która otworzyłaby drogę do bramki Mołdawii. Co gorsza biało-czerwoni nie sprawdzają dyspozycji golkipera gości, bo w ogóle nie strzelają. Akcje podopiecznych Fornalika rozbijane są na wysokości pola karnego przeciwników.

godz. 21:00 Na razie wyrównana gra obu zespołów. Choć bliżej strzelenia bramki byli goście. Mołdawianie wywalczyli w 8. minucie rzut wolny z 20-metrów. Suvorov posłał piłkę strzałem bezpośrednim prosto w okienko polskiej bramki. Remis uratował kapitalną interwencją Przemysław Tytoń.

godz. 20:46 Na początku meczu kibice zaintonowali: "J*bac PZPN".

godz. 20:45 Rozpoczęło się spotkanie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

godz. 20:25 Trybuny stają się coraz bardziej biało-czerwone. Kibice zajmują miejsca. Rozpoczyna się odliczanie do pierwszego gwizdka.

godz. 20:15 Piłkarze rozgrzewają się, wśród rezerwowych zawodników znajduje się Waldemar Sobota ze Śląska Wrocław. W kadrze znalazł się też Tomasz Kuszczak, który rozpoczynał karierę w stolicy Dolnego Śląska.

godz. 20:00
SKŁADY:
Waldemar Fornalik desygnował do gry od pierwszej minuty: Przemysława Tytonia (b), Łukasza Piszczka, Marcina Wasilewskiego, Kamila Glika, Kubę Wawrzyniaka, Eugena Polanskiego, Ariela Borysiuka, Marka Saganowskiego, Adriana Mierzejewskiego, Kubę Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego.

Mołdawia wyjdzie na boisko w składzie: Stanislav Namasco (b), Igor Armas, Victor Golovatenco, Patru Racu, Alexandru Gatcan, Igor Pisusciac, Alexandr Suvorov, Artur Patras, Stanislav Ivanov.

godz. 19:45

Piłkarze i kibice będą musieli uważać na biedronki giganty, które opanowały wrocławski Stadion Miejski.

godz. 19:00

Przy okazji meczu Polska - Mołdawia we Wrocławiu trwa "rozbijanie betonu".

Plakat przy Stadionie Miejskim we Wrocławiu

godz. 17:45

Otworzono bramy stadionu. Przed kasami spore kolejki. Większość kibiców kupuje bilety za 40 złotych. Na stadionie spodziewanych jest dzisiaj około 22 tys. kibiców.

INFORMACJE NA TEMAT MECZU POLSKA - MOŁDAWIA WE WROCŁAWIU

Transmisja meczu Polska - Mołdawia online, w telewizji i radio

Mecz biało-czerwonych będzie relacjonowany za darmo przez Polskie Radio Program Pierwszy. W telewizji transmisja będzie dostępna w usłudze pay-per-view. Streaming kibice obejrzą na portalach sportowych.

Jak dojechać na mecz Polska - Mołdawia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu?

O godz. 18.20 ruszy pierwszy tramwaj linii T1 z ul. Świdnickiej na Królewiecką. Na stadion 11 września dojedziemy również linią T2.

Transmisja meczu Polska-Mołdawia. Sprawdź, gdzie we Wrocławiu zobaczysz spotkanie za darmo

Zobacz, gdzie we Wrocławiu będziecie mogli zobaczyć transmisję meczu Polska-Mołdawia.

Hubert Małowiejski, asystent trenera Waldemara Fornalika, opowiada o meczu z Mołdawią

Obrońca polskiej reprezentacji przed meczem Polska - Mołdawia

Artur Sobiech: Czuję się podbudowany

Sprzedało się tylko 10 tys. biletów na mecz Polska - Mołdawia we Wrocławiu. Będą pustki na trybunach?

We wtorek (11 września) polska reprezentacja zmierzy się z Mołdawią na Stadionie Miejskim, ale spotkanie nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem kibiców.