Mecz Polska - Grecja 8 Czerwca Warszawa [Relacja, Zdjęcia, Kibice, Wideo]

kibice
kibice Mariusz Kruczek
O godz. 18 na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczął się mecz otwarcia Euro 2012 - Polska - Grecja. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Zobacz: FINAŁ EURO 2012 MECZ HISZPANIA - WŁOCHY RELACJA NA ŻYWO [transmisja, relacja online, zdjęcia, bramki]

Piłkarze z Polski i Grecji wyszli na boisko 8 czerwca dokładnie o godz. 18. Jednak impreza na murawie warszawskiej areny rozpoczęła się 20 minut wcześniej. Zobaczyliśmy spektakl stworzony przez 800 tancerzy z 63 krajów świata. Usłyszeliśmy też Etiudę a-moll op. 25 nr 11 Fryderyka Chopina wykonaną przez węgierskiego pianistę Adama Gyorgy. Potem na murawie pojawiła się kadra Smudy.

Słońce i deszcz w Strefie Kibica, czyli uśmiechy i łzy podczas meczu Polska vs. Grecja [foto]

Dotychczas na polskiej murawie nasza reprezentacja zawsze wygrywała z Grecją. W sumie Polacy z Helladą zmierzyli się piętnaście razy. Wyniki tych starć też napawają optymizmem: Orły wygrały dziesięć razy, dwa razy padł remis, a Grecja wygrała trzykrotnie. Kto zwycięży tym razem?

Tysiące kibiców obejrzy mecz Polska - Grecja na telebimach na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej we Wrocławiu oraz w Strefie Kibica.

Zobacz zdjęcia kibiców

godz. 17.20 Wrocław
Przy stadionie we Wrocławiu  tworzą się gigantyczne kolejki. Bramki zostaną otwarte o godz. 17.45.

- Stawiam na 1:0 dla Polski - mówi Sebastian Wergel z Namysłowa, który będzie oglądał mecz Polska - Grecja we Wrocławiu. - Robert Lewandowski strzeli bramkę w 90-tej minucie. Bardzo się cieszę, że możemy oglądać spotkanie reprezentacji na stadionie, bo inaczej nie zdążyłbym na mecz Rosja - Czechy, na który mam bilety - dodaje. - Atmosfera w mieście jest rewelacyjna.

zobacz: Centrum Wrocławia opanowali kibice [zdjęcia]

Relacja z meczu Polska - Grecja w Warszawie

kliknij f 5, żeby odświeżyć stronę

Polska: 1-Wojciech Szczęsny - 20-Łukasz Piszczek, 13-Marcin Wasilewski, 15-Damien Perquis, 2-Sebastian Boenisch - 16-Jakub Błaszczykowski, 7-Eugen Polanski, 11-Rafał Murawski, 8-Maciej Rybus, 10-Ludovic Obraniak - 9-Robert Lewandowski.

Grecja:
1-Kostas Chalkias - 15-Vasilis Torosidis, 8-Avraam Papadopoulos, 19-Sokratis Papastathopoulos, 20-Jose Holebas - 2-Giannis Maniatis, 21-Kostas Katsouranis, 10-Giorgos Karagounis - 18-Sotiris Ninis, 17-Fanis Gekas, 7-Giorgos Samaras.

Sędzia: Carlos Velasco Carballo (Hiszpania).

Po 48. minutach drugiej połowy arbiter kończy spotkanie. Wynik 1:1. We wtorek Polska zmierzy się z Rosją w Warszawie.

70. minuta
Wojciech Szczęsny wylatuje z boiska, dostaje czerwoną kartkę. Dramat polskiego bramkarza. Będzie rzut karny dla Greków. Giorgos Karagounis strzela. Przemysław Tytoń broni! Nie ma gola dla Greków! Polacy i Grecy grają w dziesiątkę.

Znowu trafił Salpingidis. Uff, na szczęście był na spalonym.

65. minuta

Rzut wolny dla Greków, 25 minut do końca spotkania.

51. minuta

Gol dla Greków i 1:1 na Stadionie Narodowym w Warszawie po strzale Salpingidisa. Polacy jakby stracili animusz. Nie widać, że Grecy grają w dziesiątkę.

Druga połowa meczu Polska - Grecja

48. minuta

Koniec pierwszej połowy. Polacy prowadzą 1:0 po bardzo dobrej grze.

47. minuta
Kolejna żółta kartka dla Holebasa. Grecy domagają się rzutu karnego. Sędzia jest niewzruszony.

44. minuta

Czerwona kartka dla Papastathopoulosa. Zawodnik nie chce zejść z boiska, kłóci się z sędzią. Grecy będą grać w dziesiątkę. Arbiter przedłużył mecz o trzy minuty.

40. minuta

Rzut rożny dla Polaków. "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" - skandują kibice.

37. minuta

Polacy grają bardzo ambitnie. Świetna okazja Damiena Perquisa, niestety z pięciu metrów nie trafił w światło bramki.

34. minuta

Rzut wolny dla Greków, nasi wracają w okolice pola karnego.

32. minuta

Polacy ciągle atakują. Grecy znacznie wolniej rozgrywają akcje.

17. minuta

Gooool Lewandowskiego! Po dośrodkowaniu trafił głową. 1:0 dla Polski! Stadion Narodowy oszalał z radości.

11. minuta

Bardzo dobry początek Polaków, łatwo dochodzą do sytuacji strzeleckich. W 11. minucie meczu bramkę Polaków zaatakował Fanis Gekas. Na szczęście nie trafił. Świetna akcja Polaków, niestety Lewandowski nie sięgnął głową piłki.

godz. 18. Stadion Narodowy w Warszawie

Rozpoczął się mecz. Na Stadionie Narodowym ogląda go blisko 57 tys. fanów piłki nożnej. Kibice entuzjastycznie powitali naszych piłkarzy, którzy wybiegli na murawę. "Jesteśmy z Wami!" - skandują.

Transmisja meczu Polska-Grecja

Jeśli nie wybieracie się na Stadion Narodowy w Warszawie, mecz możecie zobaczyć m.in. w telewizji czy Strefie Kibica we Wrocławiu - zarówno na Rynku, jak i pod Halą Stulecia. I tak TVP 1 rozpocznie transmisję o godz. 16:10. Śledzić poczynania piłkarzy będzie można również słuchając Programu 1 Polskiego Radia. 8 czerwca relacja rozpocznie się o godz. 17.00.

Rywalizację na Euro 2012 będzie transmitowała sieć Multikino. We Wrocławiu mecze obejrzycie w Pasażu Grunwaldzkim i Arkadach. Mecze Euro 2012 będzie też można obejrzeć we wrocławskich  lokalach, które wykupiły licencję na transmisję od UEFA - zobacz listę miejsc we Wrocławiu.