MECZ POLSKA - CZECHY NA ŻYWO WE WROCŁAWIU [transmisja, relacja online, zdjęcia kibiców, bramki]

Mariusz Kruczek
16 czerwca o godz. 20:45 Polska gra o awans do ćwierćfinału z ...
16 czerwca o godz. 20:45 Polska gra o awans do ćwierćfinału z ... Dawid Antecki/Władimir Majorow
16 czerwca Polacy przegrali z Czechami 0:1 we Wrocławiu

Mecz Hiszpania Włochy transmisja, relacja, relacja online, zdjęcia, wideo

Zobacz: Dotkliwa porażka: Tłumy oglądały mecz Polska-Czechy w Strefie Kibica

16 czerwca o godz. 20:45 na Stadionie Miejskim przy al. Śląskiej reprezentacja Polski zmierzyła się w "meczu o wszystko" z drużyną Czech. W przeciwieństwie do poprzednich mistrzostw z udziałem biało-czerwonych trzeci mecz grupowy nie był spotkaniem o honor. Nasi piłkarze mieli szansę awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Porażka z Czechami przekreśliła te nadzieje.

Zobacz: Zdjęcia kibiców z meczu Polska - Czechy

Z grupy A do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca awansowali Czesi, z drugiego Grecja po zaskakującym zwycięstwie nad Rosją 1:0.

RELACJA Z MECZU POLSKA CZECHY WE WROCŁAWIU

godz. 23:30

FRANCISZEK SMUDA ODCHODZI!

Franciszek Smuda na konferencji prasowej po meczu Polska - Czechy oznajmił, że kończy współpracę z reprezentacją. Oficjalnej dymisji nie składa. Po prostu nie przedłuży kontraktu, który wygasa z końcem Euro 2012.

Zobacz: FINAŁ EURO 2012 MECZ HISZPANIA - WŁOCHY RELACJA NA ŻYWO [transmisja, relacja online, zdjęcia, bramki]

godz. 22:37

KONIEC SPOTKANIA

W 80. minucie spotkania kibice odśpiewali hymn Polski, ale nie porwał on biało-czerwonych do zdobywania goli. Ostatnie 10. minut spotkania to sprytna gra Czechów na czas. Michal Bilek dokonywał kolejnych zmian, Petr Cech długo wznawiał grę, a piłkarze wdawali się w pyskówki z biało-czerwonymi.

Polacy dobrze grali przez pierwsze 20 minut spotkania. Później zabrakło pomysłu na pokonanie Czechów. Tym samym kończy się przygoda Polaków z Euro 2012.

Polska - Czechy 0:1

godz. 22:14

**Petr Jiracek pokonał Tytonia. Czesi prowadzą z Polską 1:0.

godz. 22:10 Czesi na dłużej zagościli przy bramce Czecha. Polscy piłkarze kilkakrotnie faulowali Czechów w okolicach pola karnego Tytonia. Biało-czerwoni zostali zepchnięci do obrony. To Czesi przeważają. Polacy mają problemy z wyprowadzeniem sytuacji. Grają bardzo niedokładnie.

Na trybunach: "Polacy jesteśmy z Wami".

godz. 21:57

Nie układa się gra biało-czerwonym w drugiej połowie. Nie wypracowują sobie sytuacji, które mogłyby zagrozić bramce Petra Cecha.

Franciszek Smuda postanowił szybko reagować. Na boisku pojawił się Kamil Grosicki za Eugena Polanskiego. Kiedy tylko stanął przy krawędzi boiska kibice zaczęli skandować jego nazwisko.

Czy najszybszy piłkarz reprezentacji da Polsce upragnionego gola?

godz. 21:45
We Wrocławiu rozpoczęła się druga połowa spotkania. Kibice przywitali piłkarzy owacyjnym: "My chcemy gola".

Cała Polska kibicuje na Stadionie Miejskim we Wrocławiu biało-czerwonym

godz. 21:30
Koniec pierwszej połowy
. Przez 20. minut biało-czerwoni naciskali Czechów. Gra Polaków mogła się podobać, piłkarze stwarzali sobie groźne sytuacje i oddawali strzały na bramkę. Nie zdołali jednak w okresie swojej przewagi strzelić gola. Później oddali inicjatywę Czechom, ci z kolei wolno rozgrywają piłkę. Czas działa na ich korzyść, ponieważ remis prawdopodobnie im wystarczy do awansu.
godz. 21:15

Burza nad stadionem. Pada ulewny deszcz i grzmi. Na razie sędzia nie przerywa spotkania.

godz. 21:05
Polska drużyna atakuje i jest stroną przeważającą. Czesi nastawiają się na grę defensywną i szybkie kontry. W 9. minucie bliski strzelenia gola była Lewandowski, ale nieczysto uderzył w piłkę.

Czesi próbują dopingować swoją drużynę, ale kiedy zaczynają przyśpiewkę: "Kto nie skacze ten nie Czech" odzywają się gwizdy na trybunach. Z kolei Polacy bezustannie: "Polska, Polska".

godz. 20:50 Na stadionie miejskim, jak w ulu. Kiedy Czesi mają piłkę kibice gwiżdżą, natomiast jak futbolówkę rozgrywają biało-czerwoni słychać: "Polacy, Polacy".

godz. 20:40 Trybuny w 90 proc. są biało-czerwone. W trakcie hymnu na trybunie B pojawiła się olbrzymia flaga Polski. Wrocławski Stadion Miejski zamienił się w "polskie piekiełko". Kibice nie żałują gardeł dla swoich ulubieńców.

godz. 20:15

Ze stadionowych głośników zabrzmiało "Koko koko Euro spoko", a trybuny oszalały.

godz. 20:00
Piłkarze wybiegli na rozgrzewkę. Przywitały ich owacyjne: "Polska, Polska".

godz. 19:30 Kibice obstawiają 5:0 dla Polski.

godz. 18:30 Pod stadionem trwa rozgrzewka przed tym, co będzie się działo na trybunach.

godz. 18:00

Kibice rozpoczęli doping już w tramwajach jadących na Stadion Miejski we Wrocławiu.

godz. 17:45

Otworzono bramy stadionu.

Przed meczem Polska Czechy biało-czerwona gorączka opanowała Wrocław [zdjęcia]

15 czerwca, godz. 19:15

Franciszek Smuda i Eugen Polanski spotkali się na przedmeczowej konferencji prasowej z dziennikarzami (Zobacz: Jak Polacy zamierzają wygrać z Czechami? Polanski: "Musimy napier***ać").

15 czerwca, godz. 11.55

Reprezentacja Polski przyleciała do Wrocławia (Zobacz: Polska biało-czerwoni! Tłum kibiców witał reprezentację Polski we Wrocławiu [zdjęcia]).

TRANSMISJA MECZU POLSKA - CZECHY

Spotkanie będzie można oglądać w telewizji, przez internet, w kinie lub słuchać relacji w radio. Telewizja Publiczna, która ma prawa do transmisji Euro 2012 w Polsce, spodziewa się, że 16 czerwca pobity zostanie kolejny rekord oglądalności.

MECZ POLSKA CZECHY W TELEWIZJI

• Transmisja na kanale TVP 1. Od godz. 20:20 studio przedmeczowe, godz. 20:35 początek relacji ze stadionu we Wrocławiu

MECZ POLSKA CZECHY W KINIE

• Transmisje w sieci kin Multikino. We Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim i Arkadach Wrocławskich. Początek seansu o godz. 20:30. Bilet kosztuje 29 złotych.

MECZ POLSKA CZECHY RELACJA RADIOWA

• Relacja w Programie 1 Polskiego Radia. O godz. 20:30 studio przedmeczowe. O godz. 20:45 relacja z meczu.

MECZ POLSKA CZECHY ONLINE NA ŻYWO

PREZENTACJA DRUŻYN

REPREZENTACJA POLSKI

Biało-czerwoni jako gospodarz nie brali udziału w eliminacjach Euro 2012. Przez ostatnie dwa lata rozgrywali wyłącznie mecze towarzyskie. W 2012 roku piłkarze nie odnieśli porażki. Seria trwa w czasie mistrzostw Europy. Mimo że na turnieju nie przegrali żadnego spotkania, w trzecim meczu grupowym muszą wywalczyć trzy punkty, żeby awansować do dalszych rozgrywek.

Kadra Franciszka Smudy opiera się na trzech piłkarzach Borussi Dortmund (Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek), którzy sięgnęli po mistrzostwo i puchar Niemiec. Biało-czerwoni mają też klasowych bramkarzy. Numerem jeden przez okres przygotowawczy do Euro 2012 był Wojciech Szczęsny, który jednak dostał czerwoną kartkę w meczu z Grekami. Bardzo dobrze zastąpił go Przemysław Tytoń.

REPREZENTACJA CZECH

Czesi swoją postawą doprowadzili kibiców od piekła do nieba. Wysoko przegrali pierwszy mecz z Rosją i potrzebowali tylko 6 minut, żeby rozbić reprezentację Grecji. Poniżej oczekiwań na Euro 2012 grają gwiazdy drużyny Milan Baros i Petr Cech. Golkiper reprezentacji Czech pierwszy raz znalazł się wśród najgorzej ocenianych zawodników.

Komentatorzy zwracają uwagę, że czeska piłka przeżywa kryzys. Piłkarzom trudno będzie nawiązać do sukcesów, jakie reprezentacja odnosiła w przeszłości. Złą wiadomością jest też kontuzja Tomasa Rosickiego odniesiona w meczu z Grekami.

Grająca trzy mecze we Wrocławiu reprezentacja czuje się, jakby grała u siebie. Ma duże wsparcie kibiców oraz nie musi przechodzić aklimatyzacji. Czesi są w lepszej sytuacji w tabeli niż Polacy, zdobycie jednego może im dać awans do ćwierćfinału.

INFORMACJE NA TEMAT MECZU POLSKA - CZECHY WE WROCŁAWIU

Czesi wygrali w polskim piekełku [foto]

Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Polska-Czechy we Wrocławiu.

Dotkliwa porażka: Tłumy oglądały mecz Polska - Czechy w Strefie Kibica [zdjęcia]

16 czerwca na wrocławskim Rynku i w okolicy bawiły się tysiące ludzi.

Euro 2012 we Wrocławiu. Dojazd na stadion i do Strefy Kibica [mapy]

Zobaczcie, jak dojechać do stadionu i Strefy Kibica w centrum.

Dworzec Główny kibicuje!

Tłumy polskich i czeskich kibiców na Dworcu Głównym. Zobaczcie zdjęcia.

Biało-czerwona gorączka opanowała Wrocław

Kibice schodzą się do strefy kibica i już zaczęli doping. Zobacz zdjęcia.

Euro 2012: Tak kibicuje Wrocław [wideo]

Zobacz, jak wrocławianie i inni kibice wspierają polską drużynę.

Tomasz Wołek: Jeśli mamy z kimś wygrać na Euro 2012, to z Czechami

Ze znawcą piłki rozmawiamy o meczu Polska - Czechy we Wrocławiu.

Książe Monako we Wrocławiu: Polska gola!

Książę Monako Albert II Grimaldi przyjechał do Wrocławia. Zwiedzał Ratusz, a wieczorem obejrzy mecz Polska - Czechy na Stadionie Miejskim.

TVP zablokowała "Mecz o wszystko", hit internetu

Filmik "MECZ O WSZYSTKO! Polska-Czechy", zmontowany przez kibica, szybko stał się hitem sieci. 14 czerwca wieczorem został usunięty z YouTube.

Pogoda Wrocław (16 czerwca). W dniu meczu Polska - Czechy będzie upalnie

Polscy i czescy piłkarze nie powinni narzekać na pogodę. W sobotę, 16 czerwca we Wrocławiu ma być ciepło i bezchmurnie.

Ogromna flaga Polski pojawi się na trybunach stadionu we Wrocławiu 16 czerwca

UEFA wydała zgodę, żeby na stadionie we Wrocławiu podczas meczu Polska - Czechy kibice wywiesili wielką, biało-czerwoną flagę. Apelował o to znany komentator, Tomasz Zimoch.

Prezydent Polski oraz książę Monako przyjadą na mecz Polska - Czechy do Wrocławia [Lista VIP-ów]

W sobotę, 16 czerwca, mecz Polska - Czechy na stadionie we Wrocławiu będą oglądać m.in. Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa.