Mecz Grecja - Czechy We Wrocławiu Na Żywo [Transmisja, Relacja, Zdjęcia, Bramki]

Mariusz Kruczek
12 czerwca o godz. 18:00 reprezentacje Grecji i Czech zmierzą ...
12 czerwca o godz. 18:00 reprezentacje Grecji i Czech zmierzą ... Za: flickr.com/Ronnie Macdonald
12 czerwca Czesi wygrali z Grekami 2:1 we Wrocławiu.

MECZ HISZPANIA WŁOCHY TRANSMISJA, RELACJA, RELACJA ONLINE, ZDJĘCIA, WIDEO

Zobacz: MECZ POLSKA - CZECHY NA ŻYWO WE WROCŁAWIU [transmisja, relacja online, zdjęcia kibiców, bramki]

12 czerwca we Wrocławiu rozegrany został kolejny mecz polskiej grupy. Drużyny Grecji i Czech walczyły o być albo nie być w Euro 2012. Zwycięstwo potrzebne było Czechom, którzy wysoko przegrali z Rosją (Zobacz: Mecz Rosja - Czechy we Wrocławiu NA ŻYWO [transmisja, zdjęcia, wideo, bramki]). Na stratę punktów nie mogli sobie pozwolić też Grecy, którzy zremisowali z Polakami.

RELACJA Z MECZU GRECJA - CZECHY

Zobacz: Zdjęcia kibiców z meczu Grecja - Czechy

godz. 19:51
KONIEC MECZU!
Czesi obronili przewagę wypracowaną w pierwszej połowie. Nasi południowi sąsiedzi tym samym mają 3 punkty na koncie i zajmują drugie miejsce w grupie, Grecy pozostają z 1 punktem na 4. miejscu.

Grupie A z 4. punktami lideruje Rosja, a na 3. miejscu z dorobkiem 2 punktów plasuje się Polska. Sprawa awansu do ćwierćfinału rozstrzygnie się w ostatniej rundzie spotkań 16 czerwca.

Grecja - Czechy 1:2

Zobacz: FINAŁ EURO 2012 MECZ HISZPANIA - WŁOCHY RELACJA NA ŻYWO [transmisja, relacja online, zdjęcia, bramki]

godz. 19:25

Grecy przejęli inicjatywę na boisku. Ich ataki rzadko kończą się jednak oddaniem strzału na bramkę. Najczęściej są rozbijane przez czeską defensywę.

Na trybunach ożywili się greccy kibice, w dopingu nie ustają też Czesi, którzy skandują: "Kto nie skacze, ten nie Czech".

godz. 19:05 Na początku drugiej połowy Grecy otrzymują prezent od Petra Cecha. Bramkarz Czech wypuścił z rąk łatwą piłkę, do której dopadł Gekas i strzelił do pustej bramki.

godz. 18:46 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Szalony początek meczu w wykonaniu Czechów. Używając żargonu bokserskiego w 6. minucie spotkania Grecy "byli liczeni".

Dopiero pod koniec pierwszej odsłony Grecy zaczęli konstruować groźne ataki. Czesi jednak mądrze bronią satysfakcjonującego ich wyniku. Fernando Santos będzie musiał wstrząsnąć swoimi podopiecznymi w przerwie, jeśli chce odmienić losy tego spotkania.

Jak na razie Czechom udaje się rewanż za 2004 rok

godz. 18:41
W końcu się udało się Grekom oddać strzał na bramkę i od razu futbolówka zatrzepotała w siatce. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego golkipera Czech pokonuje Fotakis. Wcześniej sędzia podniósł jednak chorągiewkę do góry i odgwizdał spalony. Wynik pozostaje bez zmian.

godz. 18:35
Czeska obrona jest nie do przejścia. Grecy nie oddali ani jednego strzału na bramkę Petra Cecha. Za to niesieni dopingiem Czesi bardzo szybko kontrują skrzydłami. Jeżeli obraz gry się nie zmieni, podwyższenie wyniku jest tylko kwestią czasu.

Na trybunach jak zwykle nie brakuje kolorowych kibiców

godz. 18:25 Czesi cofnęli się do obrony i kontrują przeciwników. Grecy nie mają pomysłu na skuteczny atak.

godz. 18:20 Bramkarz Grecji wykopał piłkę na aut i zażądał zmiany. Zapewne doznał kontuzji podczas jednej z interwencji.

godz. 18:16 Fiesta Czechów na trybunach. W końcu mogą być zadowoleni z postawy swoich piłkarzy. Grecy są w szoku i zamilkli.

godz. 18:06 Czesi nie ustają w atakach i potrzebowali tylko kolejnych trzech minut, żeby podwyższyć wynik. Bramkę strzelił Pilar.

Grecja - Czechy 0:2

godz. 18:03 Czesi rozpoczęli z wysokiego C. Chcą rewanżu za wysoką porażkę z Rosjanami. Już w trzeciej minucie spotkania bramkę strzelił Jiracek.

Grecja - Czechy 0:1

godz. 18:00 Punktualnie rozpoczął się drugi mecz Euro 2012 we Wrocławiu.

godz. 17:52 Obie drużyny są już na murawie. Z trybun słychać: "Czesi, Czesi". Greków jest zdecydowanie mniej, ale również nie ustają w dopingu. W czasie odśpiewywania hymnu wyciągnęli sektorówkę w barwach flagi narodowej.

godz. 17:30

Fani obu drużyn robią sobie zdjęcia w objęciach na pamiątkę. Piękne obrazki.

godz. 16:30

Na esplanadzie stadionu kibice fotografują się z fanami futbolu na szczudłach.

godz. 15:30

Pod wrocławską areną na Euro 2012 kwitnie handel. Fani futbolu mogą sobie wymalować twarz, taka przyjemność kosztuje 10 złotych. Można też kupić zmrożone piwo, szalik, a nawet bilet na mecz.

godz. 15:00

Otworzono bramy stadionu, pierwsi kibice wchodzą na arenę.

REPREZENTACJA GRECJI

Drużyna odniosła największy sukces w 2004 roku na Euro rozgrywanym na boiskach Portugalii. Wówczas z pozycji outsidera stali się rewelacją turnieju i ostatecznie sięgnęli po tytuł. Grecy z żelazną dyscypliną realizowali założenia taktyczne Otto Rehhagela. Grali nieatrakcyjny, defensywny futbol, ale za to skuteczny. Pokonali w meczu otwarcia i finale Portugalię, w ćwierćfinale Francję oraz w półfinale Czechy. Po historycznym sukcesie nastała seria rozczarowań. Grecy nie zakwalifikowali się na mundial w 2006 roku, a na Euro 2008 przegrali wszystkie mecze i nie wyszli z grupy.

Wydaje się, że najgorsze momenty Grecy mają już za sobą. Do Euro 2012 zakwalifikowali się z pierwszego miejsca, wyprzedzając Chorwację i Izrael. W eliminacjach nie przegrali żadnego meczu.

REPREZENTACJA CZECH

Reprezentacja Czech będzie miała okazję zrewanżować się za półfinał Euro 2004. Czesi zakwalifikowali się do turnieju w Polsce i na Ukrainie po barażach, w których pokonali Czarnogórę. W tym roku nie odnieśli jednak jeszcze zwycięstwa. W przygotowaniach do Euro w meczach towarzyskich zremisowali z Irlandią i przegrali z Węgrami. Najbardziej dotkliwej porażki doznali w pierwszym meczu Euro 2012.

Gwiazdy zespołu: bramkarz Chelsea Londyn - Petr Cech, pomocnik Arsenalu - Tomas Rosicky oraz napastnik Galatasarayu - Milan Baros grali w drużynie, która doszła do strefy medalowej mistrzostw Europy osiem lat temu. Teraz muszą poprowadzić swoją reprezentację do zwycięstwa, jeśli chcą liczyć się w dalszej części turnieju.

INFORMACJE ZWIĄZANE Z MECZEM GRECJA - CZECHY

Dojazd na stadion i do Strefy Kibica [mapy]

Zobaczcie, jak dojechać do stadionu i Strefy Kibica w centrum.

Euforia Rosjan. Czesi wyszli ze stadionu [foto]

Zobacz zdjęcia kibiców z meczu Rosja - Czechy we Wrocławiu.

Czeska reprezentacja ugoszczona w Ratuszu. W menu zupa rakowa i roladki z soli

Drużyna z Czech gościła na bankiecie w Ratuszu. Prezes ich federacji podkreślił, że są zachwyceni atmosferą i przyjęciem we Wrocławiu.

Petr Cech zamienił rękawice na pałki i zagrał na perkusji we Wrocławiu [wideo]

10 czerwca w Teatrze Lalek bramkarz Chelsea Londyn dał koncert z zespołem Eddie Stoilow.