Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marynka Wrocław - raj dla piwoszy

Kamil Ulik
Marynka Wrocław - klub dla koneserów piwa został urządzony w iście średniowiecznej scenerii. Za barem wyposażonym w sześć nalewaków zobaczymy trzynastowieczne kolumny - jak twierdzą właścicielki klubu, które interesowały się historią tego obiektu - pozostałość po ołtarzu. Siedziba klubu była najprawdopodobniej miejscem kultu religijnego.

Jednak nie wszystko w Marynce skojarzy nam się z przeszłością. Średniowieczne ceglane elementy umiejętnie połączono z postindustrialnym stylem. Na 120 metrach kwadratowych przytulnego pubu skosztujemy nieznanych nam chmielowych specjałów. To z pewnością powiew świeżości na wrocławskim rynku piwnym i rozrywkowym.

- W Marynce oferujemy piwo z małych polskich browarów rzemieślniczych. Uważamy, że wrocławianie są spragnieni i ciekawi nowości - wyjaśnia Maria Zięba, współwłaścicielka Marynki. - O tym zainteresowaniu świadczy liczba gości, którzy odwiedzili nas podczas otwarcia w miniony piątek - dodaje.

ZOBACZ KONIECZNIE, Jakie inne kluby, restauracje i puby powstały ostatnio we Wrocławiu
Nazwa lokalu - Marynka Wrocław - nawiązuje do najpopularniejszego gatunku chmielu goryczkowego w Polsce. Właścicielki sporo wiedzą na temat sposobów produkcji piwa. Na własne potrzeby warzą je od 6 lat. Swoją pasją chcą zarazić innych.

- Warzymy piwo nie tyle z potrzeby konsumowania go, a raczej z powodu tworzenia i delektowania się unikatowymi smakami -mówi współwłaścicielka pubu. - Piwo, do którego w procesie warzenia dodaje się curacao lub kolendrę, jest wyśmienite - zaznacza.

Goście odwiedzający Marynkę mają okazję spróbować beczkowych piw polskich, takich jak Pinta Atak Chmielu, Ale Browar Rowing Jack czy wrocławski Doctor Brew Sunny Ale. Skosztujemy tu także butelkowych trunków zagranicznych marek: Schneider, Herold czy Belhaven. Będziemy mieli również okazję poznać także smak piwa bezglutenowego. Za niekoncernowe chmielowe trunki w wersji lanej i butelkowej zapłacimy od 7 do 24 złotych.

- Oferta będzie zmieniała się na zasadzie rotacyjnej. Planujemy nawiązać współpracę z mikrobrowarami, które obecnie dopiero podejmują inicjatywę warzelniczą - wyjaśnia Maria Zięba.

Codziennie od godz. 18.30 do godz. 21.00 goście odwiedzający Marynkę do każdego zamówionego napoju otrzymają gratis specjalne przekąski. - Zwyczaj ten jest szczególnie popularny we Włoszech, gdzie w godzinach wieczornych podawanym trunkom towarzyszą przekąski pobudzające apetyt przed kolacją - wyjaśnia Zięba.

Na tej tradycji swoją działalność chce oprzeć pub, którego pełna nazwa brzmi Marynka Piwo i Aperitivo. Smakowitymi dodatkami do chmielowych specjałów mogą być w zależności od dnia ser feta, boczek z musztardą i oliwkami czy nachosy.

Oprócz trunków stworzonych na bazie słodu i chmielu, będziemy tu mieli okazję spróbować także innych smakowitych specjałów. W ofercie dostępne są, poza wyborem piw, także: whisky, koniak, burbon oraz wino białe i czerwone. Codziennie skosztować można również drinków przygotowanych specjalnie na dany dzień. Dla przykładu Biały Hibiscus kosztować może nas 15 złotych, z kolei Martini On The Rocks 12 złotych, a Gin z tonikiem 13 złotych.

Marynka Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 39, nieopodal pubu Graciarnia. Czynna jest od niedzieli do czwartku odgodz. 16.00 do godz. 23.00, a w piątki i soboty od godz. 16.00 do godz. 1.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto