Maraton Wrocław 2013 [wyniki, zdjęcia]

Na starcie 31. edycji wrocławskiego maratonu stanęło w niedzielę (15 września) ponad 3600 osób. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia MM-kowiczki.

Maraton Wrocław 2014. Zobacz zdjęcia

Maraton Wrocław 2013 [zdjęcia uczestników]

Walka na trasie była bardzo emocjonująca. Jako pierwszy na mecie zameldował się Phalex Katembu z Kenii (2:18:53). Drugie miejsce zajął jego rodak – Elisha Meli (2:20:01), a trzecie Mohammed Temam z Estonii (2:27:42). Najlepszy wrocławski maratończyk – Tomasz Sobczyk (2:33:18) – uplasował się na wysokiej 6. pozycji. Wśród pań triumfowała Vita Poteriuk z Ukrainy (2:44:43). Za nią przybiegła Aberash Tesfaye z Etiopii (2:50:15). Najlepsza Polka – Joanna Schab – stanęła na trzecim stopniu podium.

zobacz: Maraton Wrocław 2013 [wyniki, lista]

Ze swojego sukcesu najbardziej cieszył się Rafał Wilk. Mistrz olimpijski z Londynu pewnie zwyciężył z czasem 1:04:29, a co najważniejsze poprawił rekord Polski
w klasyfikacji zawodników niepełnosprawnych na wózkach.