LISTA odwołanych imprez we Wrocławiu z powodu wirusa

KZ
TEN MATERIAŁ JEST AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO. JEŚLI CHCESZ MIEĆ NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA WE WROCŁAWIU, WRÓĆ DO NAS I ODŚWIEŻ STRONĘ.

KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU Bądź bieżąco. Dołącz do grupy na Facebooku - KLIK!

AKTUALIZACJA

23 marca, poniedziałek

Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu
Już po raz 18. we Wrocławiu zabrzmi legendarne "Hey Joe" Jimi Hendrixa. 1 maja 2020 r., jak co roku, gitarzyści biorący udział w biciu rekordu spotkają się, by wspólnie zagrać, ale... tym razem online. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Czytaj także

Do odwołania wstrzymane są wszystkie wydarzenia organizowane w NFM. Nie odbędą się koncerty, które były planowane do 19 kwietnia 2020. Muzyki możecie posłuchać online - NFM udostępnia transmisje oraz nagrania na Facebooku: www.facebook.com/nfmwroclaw

14 marca, sobota

Najpopularniejszy bieg ekstremalny w Polsce Runmageddon Wrocław został odwołany z powodu epidemii koronawirusa. Impreza miała odbyć się 5 kwietnia.

Zrobiliśmy wszystko, co potrafiliśmy, żeby nasze tegoroczne eventy odbyły się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem, ale to się nie uda. Po konsultacjach z Inspektoratem Sanitarnym okazało się, że niezależnie od podjętych środków zapobiegawczych, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować Wam wystarczającego poziomu bezpieczeństwa. Jesteśmy zatem zmuszeni przesunąć imprezy Runmageddonu w Krakowie i we Wrocławiu na drugie półrocze (pracujemy nad aktualizacją kalendarza) - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Pakiety zakupione na kwietniowe imprezy będę obowiązywały w nowym terminie.

Nie pobiegną również uczestnicy Survival Race'u. Ter zawody przeniesiono na 12 i 13 września, a poznański bieg na 26 i 27 września.

12 marca, czwartek.

Oświadczenie Zarządu ZOO Wrocław:
"Szanowni Państwo. W dniu 11 marca 2020 r., o godz. 12:00 Zoo Wrocław zostało zamknięte dla zwiedzających. Decyzję podjęto ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju. Ma to pomóc zatrzymać rozpowszechnianie się koronawirusa. Nie oznacza to jednak, że zoo przestaje działać.
Pod naszą opieką jest około 12 000 zwierząt reprezentujących 1 100 gatunków, które wymagają opieki bez względu na sytuację. Dlatego nasi pracownicy pozostają na posterunku, by nadal dbać o naszych podopiecznych. W trosce o zdrowie załogi nabyliśmy dodatkowe środki higieny.
Na koniec chcielibyśmy uspokoić wszystkich miłośników zwierząt, że koronawirus nie jest dla nich niebezpieczny. Nie dowiedziono, aby COVID-19 przenosił się na zwierzęta.
O wszystkich działaniach będziemy Państwa informowali na bieżąco.
Z poważaniem
Zarząd ZOO Wrocław"

12 marca, czwartek
Sobotni (14 marca) mecz EBLK Ślęza Wrocław - DGT Politechnika Gdańska został zamknięty dla przedstawicieli mediów.
Ze spotkania zostanie przeprowadzona transmisja video, tradycyjnie zostanie Państwu przekazany także pakiet materiałów pomeczowych, obejmujący relację, zdjęcia oraz wypowiedzi pomeczowe przedstawicieli obu drużyn.

12 marca, czwartek
List Jerzego Sawki, dyrektora Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice:
"Szanowni Państwo, w związku z pandemią koronawirusa Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice zawiesza z dniem 12 marca wszystkie zajęcia, treningi, zawody sportowe i szkolenia aż do odwołania. Czy to znaczy, że nie będzie wyścigów?
Uczciwa odpowiedź brzmi - nie wiem. Nie wiem jaka będzie sytuacja za dwa tygodnie, za miesiąc. Obawiam się, że gorsza niż dzisiaj, że chorych będzie dużo, dużo więcej. Tak rozwijała się epidemia w innych krajach. Polska - mimo głębokiej wiary wielu - nie jest wyjątkowa. Ale z drugiej strony mam nadzieję, że być może wiosna przerwie ten ponury marsz wirusa. Jednak to tylko dywagacje. Dzisiaj pracujemy tak, jakbyśmy mieli 19 kwietnia otworzyć sezon. Ale może trzeba będzie w porozumieniu ze Służewcem i Polskim Klubem Wyścigów Konnych przesunąć jego początek? Będziemy o tym rozmawiać. W grę wchodzi wariant wyścigów bez publiczności z zakładami i relacją w internecie. Bierzemy to pod uwagę.
Będziemy zachowywali się odpowiedzialnie, stosownie do sytuacji i w zgodzie z zaleceniami władz. To stan wyjątkowy.

12 marca, czwartek
Oto komunikat WTL: "Szanowni Państwo, w związku z podjęciem kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, sztab kryzysowy z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym ZAMKNIĘCIU od 12 do 25 marca 2020 r. instytucji kultury: filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin. Oznacza to zawieszenie we Wrocławskim Teatrze Lalek wszystkich wydarzeń z udziałem publiczności, w tym spektakli i warsztatów w terminie od 12 do 25 marca 2020 r. Zwrot pieniędzy za bilety można uzyskać w kasie teatru. Osoby, które zakupiły bilety drogą internetową, zwrot otrzymają na konto, z którego została dokonana płatność. Godziny pracy kasy biletowej w okresie zamknięcia:
wt-pt: 9:00-19:00 (przerwa 14:30-15:00)
sobota: 10:00 - 12:00 i 18:00 - 20:00
niedziela: 10:00 - 13:30 i 15:00 - 19:00
poniedziałek: kasa nieczynna

środa (11 marca), godz. 17.00

41. Przegląd Piosenki Aktorskiej został odwołany!
Zwrot pieniędzy za bilety kupione online otrzymają Państwo automatycznie na konto, najpóźniej do końca marca. Nie ma potrzeby kontaktu z Biurem Obsługi Widzów. Do 15 kwietnia bilety kupione w kasie, opłacone kartą lub gotówką można zwrócić mailem. Do 15 kwietnia bilety można zwrócić też w kasie, ale ze względu na wyjątkową sytuację gorąco apelujemy o zwroty drogą elektroniczną - apelują organizatorzy PPA.środa (11 marca), godz. 14.50

Od 12 marca 2020 r. aż do odwołania wszystkie wydarzenia organizowane w NFM zostają wstrzymane. Jesteśmy w kontakcie z organizatorami imprez zewnętrznych, z którymi uzgadniamy nowe terminy koncertów - informuje Narodowe Forum Muzyki.
Ze względu na bezpieczeństwo Melomanów budynek będzie w tym czasie zamknięty dla zwiedzających, a Kasa NFM nieczynna. Zwroty biletów na koncerty odwołane w marcu będą przyjmowane online i ze względu na wyjątkową sytuację przedłużone do końca kwietnia

środa (11 marca), godz. 12.40

Zamknięcie Aquaparku do odwołania
Ze względów bezpieczeństwa od 11.03.2020 r. do odwołania Aquapark będzie nieczynny (dotyczy to wszystkich stref: Basenów Rekreacyjnych, Basenu Sportowego, Saunarium, Siłowni i Fitness).

środa (11 marca), godz. 11.40

Informację o zamknięciu od jutra (12 marca) na dwa tygodnie teatrów, kin, placówek muzealnych i innych instytucji kulturalnych, podał, na konferencji prasowej, minister kultury Piotr Gliński.

środa (11 marca)

W związku z Uchwałą Nr 19/2020 Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola o zawieszeniu zajęć dydaktycznych na wszystkich uczelniach Wrocławia i Opola z dniem 11 marca 2020 roku do odwołania, decyzją Władz naszej Uczelni, odwołujemy premierę spektaklu dyplomowego IV roku Wydziału Aktorskiego pt. "Udając ofiarę" w reż. Krzysztofa Dracza i Teo Dumskiego.
Nie odbędą się zatem spektakle premierowe, zaplanowane na 13 i 14 marca o godz. 19:00, ani spektakle popremierowe w dniach: 16, 17 i 18 marca o godz. 18:00. Decyzje dotyczące ew. kolejnych zmian repertuarowych będziemy podawać na bieżąco na oficjalnej stronie AST oraz na profilu naszej Uczelni na Facebooku - informuje Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Filia we Wrocławiu.

wtorek (10 marca)

Narodowe Forum Muzyki odwołało koncert zespołu Lao Che.
Odwołane zostały koncerty No to Che! zespołu Lao Che w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki (14 marca 2020, godz. 18:00 i godz. 21:00). Z organizatorem koncertu, Artystyczną Agencją Art Projekt rozmawiamy o nowych terminach koncertów zespołu. Bilety zachowują ważność, po ustaleniu nowych terminów niezwłocznie poinformujemy o dacie koncertu - informuje NFM.21 marca 2020 r. miała się odbyć największa wiosenna impreza biegowa w okolicach Wrocławia. Już wiadomo, że 13. PANAS Półmaraton Ślężański nie odbędzie się w tym terminie.

Z przykrością zawiadamiamy, że zmuszeni decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o zakazie organizowania masowych imprez sportowych zmieniamy termin naszego biegu na sobotę 24.10.2020 - ogłosili organizatorzy. - Na wydarzenie zapisanych było ponad 5000 osób.

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wydał komunikat:
Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

NEXT FILM podjął decyzję o przesunięciu premiery kinowej filmu „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Nową datę premiery podamy w momencie, kiedy sytuacja w kraju się unormuje - mówi Joanna Jakubik z NEXT FILM.

Narodowe Forum Muzyki podało, że:

  • koncert Siedem bram Jerozolimy, zaplanowany na 13 marca 2020 r., zostaje odwołany,
  • koncert NDR Radiophilharmonie, zaplanowany na 15 marca 2020 r., decyzją podjętą przez agencję orkiestry zostaje odwołany,
  • koncert Matinée, zaplanowany na 15 marca 2020 r., z powodów niezależnych od organizatora zostaje odwołany.**

Muzeum Miejskie Wrocławia odwołuje zaplanowane w bieżącym tygodniu wernisaże:
"WROCŁAW PAULA ROSEGO”, w czwartek 12 marca 2020, o godz. 17:00 w Pałacu Królewskim,
„ELŻBIETA TERLIKOWSKA O nieznanym imieniu”, w piątek 13 marca 2020, o godz. 18:00 w Muzeum Teatru.

poniedziałek (9 marca), godz. 20

Narodowe Forum Muzyki wstrzymuje sprzedaż biletów.
Sprzedaż biletów na najbliższe koncerty zespołów NFM oraz orkiestr gościnnych w Sali Głównej została wstrzymana. 10 marca, zaplanowane zostało spotkanie Dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego p. Andrzeja Kosendiaka z Wojewodą Dolnośląskim p. Jarosławem Obremskim, po którym przekażemy Państwu dalsze informacje. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia - napisał na swoim profilu na Facebooku zespół NFMponiedziałek (9 marca), godz. 16

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski ogłosił:
Zgodnie z rekomendacją Główny Inspektorat Sanitarny na terenie Województwa Dolnośląskiego jak i na terenie całej Polski, imprezy masowe na zamkniętym terenie powyżej 1000 będą odwoływane zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych.

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu wprowadza zasady ochrony przed wirusami
Spektakle Teatru Muzycznego Capitol odbywają się zgodnie z planem. W naszym budynku podjęliśmy działania zapobiegawcze, które sprzyjają ochronie widzów i pracowników teatru. Odkażamy płynem dezynfekującym: klamki, poręcze, numerki w szatni, uchwyty i przyciski w windach, klamki i przyciski spłuczek w toaletach, terminal płatniczy w kasie. Nie dotykamy biletów przy ich sprawdzaniu, wyłączyliśmy suszarki do rąk w toaletach.Odwołano koncert The Dire Straits Experience, który miał się odbyć 14 marca w Hali Ludowej.

Wciąż ważą się losy Przeglądu Piosenki Aktorskiej, ale decyzja o jego odwołaniu jeszcze nie zapadła.

Imprezy sportowe na Dolnym Śląsku będą się mogły odbywać tylko bez udziału kibiców, dotyczy to także planowanego na koniec marca meczu Polska - Finlandia. Taką decyzję podjął dziś wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.
Oto mecze, których dotyczy decyzja wojewody:
PIŁKA NOŻNA.27. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASY: ŚLĄSK WROCŁAW – RAKÓW CZĘSTOCHOWA (13 MARCA)
PIŁKA NOŻNA. 13. KOLEJKA EKSTRALIGI KOBIET: AZS WROCŁAW – OLIMPIA SZCZECIN (14 MARCA)
SIATKÓWKA. 26. KOLEJKA KRISPOL 1. LIGI: KFC GWARDIA WROCŁAW – SPS CHROBRY GŁOGÓW (14 MARCA)
KOSZYKÓWKA. 22. KOLEJKA ENERGA BASKET LIGI KOBIET: ŚLĘZA WROCŁAW – POLITECHNIKA GDAŃSKA (14 MARCA)
SIATKÓWKA. 1. MECZ O 11. MIEJSCE LIGI SIATKÓWKI KOBIET: #VOLLEYWROCŁAW – WISŁA WARSZAWA (15 MARCA)
KOSZYKÓWKA. 24. KOLEJKA ENERGA BASKET LIGI: ŚLĄSK WROCŁAW – ANWIL WŁOCŁAWEK (17 MARCA)
PIŁKA NOŻNA. MECZ TOWARZYSKI POLSKA – FINLANDIA NA STADIONIE WROCŁAW (27 MARCA)
SIATKÓWKA. 3. MECZ O 11. MIEJSCE LIGI SIATKÓWKI KOBIET: #VOLLEYWROCŁAW – WISŁA WARSZAWA (28 MARCA)
KOSZYKÓWKA. 26. KOLEJKA ENERGA BASKET LIGI: ŚLĄSK WROCŁAW – STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI (29 MARCA)
SIATKÓWKA. EW. 5. MECZ O 11. MIEJSCE LIGI SIATKÓWKI KOBIET: #VOLLEYWROCŁAW – WISŁA WARSZAWA (4 KWIETNIA)

niedziela, 8 marca

Orlen Przedszkoliada Tour 2020
W związku z potwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia przypadkiem zakażenia koronawirusem we Wrocławiu, uprzejmie informujemy o odwołaniu wrocławskiej edycji ORLEN PRZEDSZKOLIADA TOUR zaplanowanej na niedzielę, 8 marca 2020 w WKK Sport Center przy ul. Czajcza 19. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszego wydarzenia to dla nas najwyższe wartości. Ufamy, że nasza decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem - informuje biuro prasowe

piątek (6 marca)

Wrocławskie uczelnie

Władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdecydowały o odwołaniu wszystkich wydarzeń i imprez na uczelni, w których miałoby uczestniczyć powyżej 200 osób. Wiadomo już, że nie odbędzie się więc X edycja Szalonej Studenckiej Nocy Naukowej, która zaplanowana była na czwartek, 5 marca.
„W związku z sytuacją epidemiologiczną w Europie i pojawieniem się na terenie Polski koronawirusa (SARS-CoV-2) władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdecydowały o odwołaniu do 22 marca wszystkich wydarzeń i imprez na uczelni skupiających powyżej 200 uczestników” - czytamy w piśmie rektora UPWr.

Rektor Politechniki Wrocławskiej zadecydował o odwołaniu wszystkich wydarzeń masowych odbywających się do 10.03.2020 r. Odwołany został m.in. wykład prof. Gérarda Mourou. Na termin majowy zostały przeniesione m.in. planowane na terenie Politechniki Wrocławskiej Mistrzostwa Programistów PLC, które miały odbyć się 14.03.2020 r.

Instytucje kultury we Wrocławiu

O odwoływane imprezy zapytaliśmy także pracowników wrocławskich centrów kultury i teatrów. Oto odpowiedzi, jakie uzyskaliśmy:

Centrum Kultury Wrocław Zachód
Odwołujemy wszystkie imprezy, które miały odbyć się w marcu i kwietniu 2020 - informuje Agnieszka Stąsiek, zastępca dyrektora centrum.

Centrum Kultury Agora
Obecnie zajęcia stałe oraz zaplanowane projekty realizujemy zgodnie z założeniami. W przypadku odgórnej decyzji o odwołaniu imprez podejmiemy odpowiednie kroki - wyjaśnia Pola Fedyszyn, specjalista ds. promocji z Centrum Kultury Agora.

Ośrodek Postaw Twórczych
Ośrodek Postaw Twórczych nie planuje odwoływać żadnych imprez. Nie panikujmy - mówi Dawid Bargenda z zespołu OPT.
Dzień dobry Pani Redaktor,

Ośrodek Działań Twórczych Światowid
Z przyjemnością informuję, że wszystkie zajęcia, warsztaty, imprezy i koncerty odbywają się zgodnie z planem - poinformowała nas Izabela Łaba, dyrektor ośrodka.

Wrocławski Teatr Współczesny
Na ten moment nie odwołujemy żadnych wydarzeń - odpowiedziała Żaneta Górecka.

Teatr Muzyczny Capitol
Nie planujemy odwołania spektakli - mówi Joanna Kiszkis, rzeczniczka prasowa Capitolu.

Wrocławski Teatr Komedia
Na dzień dzisiejszy Wrocławski Teatr Komedia nie planuje odwołania zaplanowanych spektakli - mówi Agnieszka Paluszkiewicz.
Oczywiście, jeżeli taka decyzja zapadnie ze strony decydentów, to się dostosujemy. Na razie liczę na to, że rozsądek jednak weźmie górę - dodaje Wojciech Dąbrowski.

Teatr Polski
Nasze spektakle odbywają się zgodnie z planem, gramy na trzech scenach (Duża Scena im. Jerzego Grzegorzewskiego, Scena Kameralna oraz Scena na Świebodzkim - odpowiedziała nam Ewa Bąkowska.

Odwołane duże imprezy w Polsce

- Gala MocArty 2019 RMF Classic w Warszawie
- Turniej Hokeja w Katowicach
- Turniej Badmintona Polish Open 2020 w Krakowie

KORO

AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT EPIDEMII KORONAWIRUSA ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM - KLIK!

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

BEZ ŚCIEMY: Na scenie

Wideo

Komentarze 18

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

M
MultiVOD.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

https://multivod.pl

s
sąsiad

DIRE STRAITS EXPERIENCE w Hali Stulecia odwołany a Jezioro Łabędzie 12-03-20 się odbędzie bo organizatorem jest rosyjska firma i ich ograniczenia nie obowiązują.

G
GOSIA22
5 marca, 23:05, narCOMAn:

Koscioły pozamykac 🤘🤘🤘🤘

jAK SIĘ ROBI EMOTKI?

n
narCOMAn

Koscioły pozamykac 🤘🤘🤘🤘

G
Gość

Nas nikt nie odwołał:) Zapraszamy zgodnie z planem już w najbliższy weekend 7 i 8 marca na Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera - II Edycja

https://www.facebook.com/events/489996121926381/

G
Gość
5 marca, 9:46, Gość:

A święto sera i piwa obok Wittigowa w zajezdni?

Nas nikt nie odwołał:) Zapraszamy zgodnie z planem już w najbliższy weekend 7 i 8 marca na Wrocławska Feta. Festiwal Piwa, Wina i Sera - II Edycja https://www.facebook.com/events/489996121926381/

D
Dzid

Głupota "mądrych" sięga zenitu, czyli wirus atakuje tylko zbiorowisko 200 i powyżej,,

G
Gość

Koncert Marii Peszek b.z ???

G
Gość
5 marca, 9:46, Gość:

A święto sera i piwa obok Wittigowa w zajezdni?

Odbędzie się normalnie

G
Gość

A święto sera i piwa obok Wittigowa w zajezdni?

G
Gość
5 marca, 08:22, Monika:

Ludzie W Polsce nie ma epidemii!

JESZCZE nie ma

t
tom

ktoś mi powie jak otworzyć tą listę ?????? co to za strona ????? lista a ciul wie gdzie ją otworzyć ....

s
student

Czyli jest szansa że wykłady odwołają?

W
Weronika

Wrocław uważam że jest w rękach mądrych ludzi i nie ulegnie tej panice. Trzeba normalnie funkcjonować.

M
Monika

Ludzie W Polsce nie ma epidemii!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3