MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

List otwarty do Jacka Sutryka. Chodzi o radnego Stasiaka

Janusz Życzkowski
Janusz Życzkowski
Radny Dariusz Stasiak (z prawej) przystąpił do porozumienia "Tak, dla Polski" i współpracy z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem.
Radny Dariusz Stasiak (z prawej) przystąpił do porozumienia "Tak, dla Polski" i współpracy z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem. Polska Press
Mieszkańcy gminy Ścinawa napisali list do prezydenta Wrocławia. Członkowie stowarzyszenia „Lepsza Gmina Ścinawa” są zaniepokojeni faktem podjęcia politycznej współpracy przez Jacka Sutryka z radnym województwa, Dariuszem Stasiakiem. „Jest to dla nas bardzo rozczarowujące i godne ubolewania, ponieważ działalność samorządowa oraz publiczny wizerunek tej postaci od wielu lat budzi szereg kontrowersji i wydaje się moralnie wątpliwy.” – czytamy w przesłanym do redakcji piśmie.

Dokument w całości zamieszczamy poniżej. Jego autorzy cytują w nim publikacje prasowe, które były poświęcone aktywności radnego. Przypominają, że przez Super Express - z powodu nieprzyzwoitych zarobków, został ochrzczony pseudonimem „Baron ze Ścinawy”.

"_Jego nieprzyzwoite urzędnicze zarobki w ośmiotysięcznej Ścinawie, których wysokość wielokrotnie przekraczała wynagrodzenie Prezydenta RP, arogancki i cyniczny sposób bycia oraz wywoływanie konfliktów w obrębie lokalnych społeczności stały się symbolem >>lokalnej ośmiornicy<<. Tak jak symbolem samorządowej hochsztaplerki stały kompletnie nietrafione inwestycje, za którymi lobbował.
Mamy tu na myśli chociażby kolejkę wąskotorową w Krośnicach, która kręci się w kółko, basen z ruchomym dnem, do którego gmina musi dopłacać, parking w Ścinawie, na którym ciężko spotkać więcej niż trzy samochody, strefę biznesu, w której nikt nie inwestuje, czy zakup statku >>Ścinawa<<, który w Ścinawie nigdy nie zacumował…_” – napisano w liście.

W ocenie stowarzyszenia „Lepsza Gmina Ścinawa" nawiązanie politycznej współpracy między radnym Stasiakiem, a prezydentem Sutrykiem szkodzi wizerunkowi prezydenta Wrocławia.

- Niestety kompromituje również Pana, jeśli robi to Pan z własnej woli w sposób świadomy i przemyślany. Radny Stasiak nie jest bowiem osobą anonimową, a rewelacje z nim związane mogą zniesmaczyć wyborców, którzy oddali na Pana głos – napisał w liście w imieniu stowarzyszenia Paweł Kowalski.

O komentarz do listu poprosiliśmy Dariusza Stasiaka. Radny poprosił o przesłanie dokumentu. Do zamknięcia wydania piątkowego Magazynu, nie udzielił jednak odpowiedzi.

Wiadomość otrzymaliśmy wieczorem i publikujemy ją tutaj.

- Stek bzdur, kłamstw, i ń stanowiących przejaw funkcjonowania tej ekipy w alternatywnej rzeczywistości – skomentował list radny zapowiadając możliwe pozwy cywilne i karne z art. 212 par. 1 KK. - To ekipa owładnięta nienawiścią, znajdującą odzwierciedlenie w języku, który stosują wobec mojej osoby od lat. Na żadne z twierdzeń wyrażonych w tym "czymś" nie przedkładają jakiegokolwiek dowodu. Takie działania prowadzą wprost do sytuacji jaka zdarzyła się 4 lata temu w Gdańsku, gdzie został zamordowany Prezydent Paweł Adamowicz. Ufam, że Gazeta Wrocławska nie zdecyduje się wpisać w tego typu działania – zakończył przesłaną wiadomość.

List otwarty Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Ścinawa” do Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka

Szanowny Panie Prezydencie!
My, mieszkańcy gminy Ścinawa, którym na sercu leży dobro naszej Małej Ojczyzny, a także dobro naszego regionu, z wielkim ubolewaniem przyjęliśmy informację o tym, że podjął Pan współpracę z Dariuszem Stasiakiem, radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego pełniącym funkcję sekretarza i dyrektora departamentu rozwoju w gminie Ścinawa.
Widzimy go na zdjęciach z Panem, a w kuluarach słyszymy, że zatrudnił Pan w spółkach należących do miasta jego bezrobotnych „kolegów”. Jest to dla nas bardzo rozczarowujące i godne ubolewania, ponieważ działalność samorządowa oraz publiczny wizerunek tej postaci od wielu lat budzi szereg kontrowersji i wydaje się moralnie wątpliwy.
W naszej ocenie nawiązanie współpracy z Dariuszem Stasiakiem i jej kontynuowanie na jakiejkolwiek płaszczyźnie szkodzi samej istocie samorządności rozumianej jako służba na rzecz lokalnej społeczności.
Postawa i wieloletnia działalność Dariusza Stasiaka, ochrzczonego przez „Super Expres”, z powodu nieprzyzwoitych zarobków, pseudonimem „Baron ze Ścinawy” stanowi całkowite zaprzeczenie idei dialogu społecznego oraz zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości. Niestety kompromituje również Pana, jeśli robi to Pan z własnej woli w sposób świadomy i przemyślany. Radny Stasiak nie jest bowiem osobą anonimową, a rewelacje z nim związane mogą zniesmaczyć wyborców, którzy oddali na Pana głos.
Dariusz Stasiak to postać, która od wielu lat jest obiektem zainteresowania mediów, mieszkańców czy też organów kontroli państwowej z prokuraturą i CBA na czele. Pisały i mówiły o nim największe media ogólnopolskie i regionalne. Rzeczpospolita, Polsat, TVP 1, TOK FM, gazeta.pl, Super Expres, Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska czy TVN jednym głosem informowały o wszystkich aferach z udziałem tego człowieka.
Jego nieprzyzwoite urzędnicze zarobki w ośmiotysięcznej Ścinawie, których wysokość wielokrotnie przekraczała wynagrodzenie Prezydenta RP, arogancki i cyniczny sposób bycia oraz wywoływanie konfliktów w obrębie lokalnych społeczności stały się symbolem „lokalnej ośmiornicy”. Tak jak symbolem samorządowej hochsztaplerki stały kompletnie nietrafione inwestycje, za którymi lobbował. Mamy tu na myśli chociażby kolejkę wąskotorową w Krośnicach, która kręci się w kółko, basen z ruchomym dnem, do którego gmina musi dopłacać, parking w Ścinawie, na którym ciężko spotkać więcej niż trzy samochody, strefę biznesu, w której nikt nie inwestuje, czy zakup statku „Ścinawa”, który w Ścinawie nigdy nie zacumował…
Panie Prezydencie. Jeszcze raz do Pana apelujemy, do Pana rozsądku i przyzwoitości, aby Pan przemyślał swoją decyzję o politycznej współpracy z Dariuszem Stasiakiem. Dla chwilowych i wyimaginowanych korzyści nie powinien Pan „bratać” się z człowiekiem, który jest emanacją samorządowej patologii, zła, buty i niegospodarności.
Z poważaniem
W imieniu Stowarzyszenia „Lepsza Gmina Ścinawa” Paweł Kowalski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: List otwarty do Jacka Sutryka. Chodzi o radnego Stasiaka - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na wroclaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto